Ratuj Głuszca
bugatti

Bugatti to jedna z niewielu firm, która może sobie pozwolić na zorganizowanie przygotowanej z rozmachem prezentacji samochodu… w nowym kolorze.

Już podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu firma Bugatti zaprezentowała „wyjątkowy” model Grand Sport Vitesse pokryty białym lakierem „Bianco” z kontrastującymi elementami wykończonymi niebieskim odcieniem „New Light Blue”. Teraz producent kusi klientów zupełnie nową odmianą wykończoną szarym odcieniem „Gris Rafale” uzupełnionym niebieskimi akcentami dekoracyjnymi nadwozia (słupki A, łuki dachowe, ramiona obręczy kół) oraz wnętrza. Samochód jest ozdobą trwających właśnie targów w São Paulo i będzie oferowany na rynku brazylijskim.

Model Grand Sport Vitesse Gris Rafale został wyceniony na 1,9 miliona euro – to o 210 000 euro więcej, niż Bugatti żąda za zwykłą wersję Grand Sport Vitesse.

Pod maską Vitesse pracuje silnik W16 o pojemności 8 litrów. Jednostka generuje 1200 KM mocy i maksymalny moment obrotowy 1500 Nm. Sprint do 100 km/h zajmuje 2,6 sekundy, a wskazówka prędkościomierza dociera do wskazania 200 km/h już po 7,1 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 410 km/h, co czyni z tego modelu najszybszy seryjny roadster na świecie.

Źródło: mototarget.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”Bugatti Grand Sport Vitesse Gris Rafale – nowy kolor za 210000 euro”

  1. arek pisze:

    fajna bryczka