Ratuj Głuszca
2bmw

Na Genewskim Salonie Samochodowym 2012 BMW zaprezentowało kilka nowych samochodów w formie przeznaczonej do produkcji seryjnej, a także nowatorskie pojazdy studyjne.

Światowa premiera: BMW 6 Gran Coupe

Atrakcją i ozdobą stoiska BMW na tegorocznym Genewskim Salonie Samochodowym będzie światowa premiera modelu BMW 6 Gran Coupe. Pierwsze 4-drzwiowe coupe marki BMW łączy sportową, pełną elegancji sylwetkę BMW 6 ze znacznie powiększonymi walorami użytkowymi. Rozkładane oparcia tylnych siedzeń pozwalają na powiększenie przestrzeni bagażowej z 460 do 1265 litrów. Silniki z technologią BMW TwinPower Turbo oraz 8-biegowe przekładnie automatyczne, a także funkcja start-stop, gwarantują świetną dynamikę i znakomitą sprawność energetyczną. 6-cylindrowy benzynowy silnik samochodu BMW 640i Gran Coupe wytwarza 235 kW/320 KM, 6-cylindrowy silnik Diesla instalowany w BMW 640d Gran Coupe dostarcza 230 kW/313 KW. Nie zapomniano też o 8-cylindrowym silniku, który napędza model BMW 650i Gran Coupe i dostarcza mu mocy 330 kW/450 KW. W tej wersji dostępny jest także system napędu wszystkich kół BMW xDrive. Starannie dopracowane zawieszenie kół modelu BMW 6 Gran Coupe gwarantuje zarówno pełnię sportowych doznań, jak i komfort luksusowej limuzyny. Program BMW Individual dla tego samochodu będzie uruchomiony wraz z jego premierą i pozwoli każdemu nabywcy na podkreślenie według własnego uznania najistotniejszych cech samochodu. Wyostrzeniu sportowych cech BMW 6 Gran Coupe najlepiej posłuży dostępny od dnia premiery rynkowej pakiet M Sport.

Światowa premiera: BMW M6 Coupe

Nowy BMW M6 Coupe to najwyższe osiągi w najczystszej formie. Wysokoobrotowy silnik V8 z technologią M TwinPower Turbo i mocą 412 kW/560 KM, 7-biegowa przekładnia o dwóch trybach pracy M Drivelogic, aktywny mechanizm różnicowy M, zmodyfikowane zawieszenie w technologii M, solidne wzmocnienie nadwozia, a nawet unikalne w skali światowej, a dostępne w BMW M6 Coupe ceramiczne hamulce M Carbon – to wszystko zapowiada nowy wymiar dynamiki jazdy. Nowy BMW M6 Coupe przyspiesza ze startu zatrzymanego do 100 km/h w ciągu 4,2 sekundy, a w europejskim cyklu pomiarowym zużywa 9,9 litra benzyny na 100 km, czyli o ponad 30% mniej, niż jego rynkowy poprzednik. Sportowe, dystyngowane linie 2-drzwiowego nadwozia nabierają nowego charakteru po dodaniu wszystkich elementów wyróżniających model z oznaczeniem M. Jedną z najwyraźniejszych cech tego modelu będzie ostro narysowany płat dachu wykonany z tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym.

Światowa premiera: samochody BMW M Performance

Nowa kategoria produktów, cztery nowe modele z unikalnymi na skalę światową silnikami i z silnym charakterem BMW M: samochody BMW M Performance po raz pierwszy zaprezentowane publicznie na Genewskim Salonie Samochodowym. Wszystkie cztery modele oferują wysoki poziom osiągów, typowe dla samochodów M zestrojenie układu napędowego i zawieszenia, udoskonalenia aerodynamiczne, a także szczególny wygląd i charakter wnętrza. Na tym nie koniec – nowe samochody zaprojektowano z myślą o środowisku i oszczędnej codziennej eksploatacji, dzięki uzyskaniu wyjątkowo wysokiej sprawności energetycznej. Modele BMW M550d xDrive, BMW M550d xDrive Touring, BMW X5 M50d oraz BMW X6 M50d będą początkiem nowej kategorii produktów BMW M GmbH. Są one napędzane rzędowymi, 6-cylindrowymi silnikami Diesla z trzema turbosprężarkami. Silnik opracowany specjalnie dla samochodów BMW M Performance posiada moc maksymalną 280 kW/381 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 740 Nm. W połączeniu z 8-biegową sportową automatyczną przekładnią, systemem napędu wszystkich kół xDrive oraz zmodyfikowanymi zawieszeniami kół, silnik ten pozwala wykorzystać możliwości podwozia i dzięki precyzji prowadzenia się samochodu, zapewnić wrażenia z jazdy zarezerwowane dla posiadaczy BMW z oznaczeniem M.

Atrakcja salonu: nowy BMW 3 sedan.

Nowy BMW 3 Sedan przejmuje po poprzedniku obowiązki najbardziej usportowionego samochodu w swoim segmencie i ma ambicję umocnienia tej pozycji. Jego atutem będzie wyraźnie wyższy komfort podróżowania, świetnie rozplanowane wnętrze i funkcjonalne, zaawansowane wyposażenie, które w tej kategorii pojazdów należy uznać za unikalne. Na Genewskim Salonie Samochodowym zostaną pokazane kolejne wersje silnikowe z technologią BMW TwinPower Turbo: dwa 4-cylindrowe silniki dieslowskie instalowane w BMW 316d (85 kW/116 KM) oraz BMW 318d (105 kW/143 KM),a także 4-cylindrowy silnik benzynowy  BMW 320i (135 kW/184 KM). Do przedstawianych nowości dołączy wkrótce inteligentny system napędu wszystkich kół xDrive dostosowany do podwozia BMW 3 Sedan. W Genewie nie zabraknie BMW ActiveHybrid 3, który wkrótce trafi do seryjnej produkcji.

Atrakcja salonu: BMW 125i, BMW 125d, BMW 116d EfficientDynamics Edition

99 gramów na kilometr: tyle CO2 emituje nowy BMW 116d EfficientDynamics Edition prezentowany na tegorocznym Genewskim Salonie samochodowym. Jest to wersja BMW 1 napędzana dieslowskim silnikiem 85 kW/116 KM wyposażonym w technologię BMW TwinPower Turbo. Samochód z tym silnikiem zużywa średnio 3,8 litra oleju napędowego na 100 kilometrów, co czyni go najoszczędniejszym samochodem w ofercie modelowej BMW. Z kolei nowe wersje BMW 125d oraz BMW 125i, w obu przypadkach z silnikami z o mocy 160 kW/218 KM są odpowiednio najmocniejszą wersją dieslowską i najmocniejszą wersją benzynową kompaktowego BMW 1.

Światowa premiera: nowy BMW X6

Wyjątkowy status BMW X6 jako jedynego przedstawiciela segmentu Sports Activity Coupe jest teraz jeszcze bardziej interesujący dzięki modyfikacjom i innowacyjnym elementom wyposażenia samochodu. Nowe, jeszcze bardziej wyraziste kształty wlotu powietrza, wyższa pozycja reflektorów przeciwmgielnych, a także nowe tylne światła w technice LED spowodowały, że wygląd samochodu nabrał jeszcze więcej zdecydowania i ostrości. Nowy BMW X6 będzie jedynym samochodem tego rodzaju, który można otrzymać z opcjonalnymi adaptacyjnymi reflektorami wykonanymi w technice LED. Powiększono listę wyposażenia opcjonalnego, dodając do niej między innymi wykonane z lekkich stopów dwukolorowe obręcze kół M Sport Edition w rozmiarze 20 cali, czy maskę silnika z rzucającym się w oczy przetłoczeniem.

Innowacje: BMW i3 Concept, BMW i8 Concept

Z indywidualnie opracowanymi koncepcjami pojazdów, analizami wpływu na środowisko całego łańcucha produkcyjnego, nowymi usługami wspomagającymi przyszłych użytkowników, powstaje całkowicie nowa wizja indywidualnego transportu. Ideą całego projektu jest stworzenie przełomowych technicznie samochodów, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w układach napędowych i szczególnie lekkiej konstrukcji będą w stanie wprowadzić na drogi realną alternatywę dla spalinowej motoryzacji. Na Genewskim Salonie Samochodowym wyniki tych prac zostaną pokazane w postaci samochodów BMW i3 Concept oraz BMW i8 Concept. Prezentowane samochody BMW i pozwolą wyrobić sobie zdanie o tym, czego można oczekiwać po pierwszych na świecie produkowanych seryjnie elektrycznych samochodach z segmentu premium. BMW i3 pojawi się w sprzedaży już w 2013 roku, natomiast BMW i8 – samochód sportowy nowej generacji, z technologią hybrydową i ładowaniem z zewnętrznego źródła energii – jest w trakcie przygotowywania do produkcji seryjnej.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.