Ratuj Głuszca
bmw

Narowiste BMW serii 1 M Coupe powstało zaledwie w 6000 egzemplarzy i szybko rozeszło się jak „świeże bułeczki”. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli kupić tej dwudrzwiowej bestii, BMW przygotowuje model M235i.

Samochód powstanie na bazie wersji M135i, więc pod maską znajdzie się 3-litrowa jednostka sześciocylindrowa, która z pomocą turbosprężarki rozwija 320 KM przy 5800 obr./min. oraz 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego w przedziale od 1300 do 4500 obr./min. Podobnie, jak w przypadku M135i, nowa „M-dwójka” będzie oferowana z 6-biegową przekładnią manualną lub 8-biegowym automatem. W opcji dostępny będzie też napęd na wszystkie koła.

Niemiecki producent zaprezentuje model serii 2 (czyli odmianę coupe BMW serii 1 nowej generacji) podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w przyszłym roku. Wariant M Performance pojawi się natomiast na stoisku BMW na targach w Detroit organizowanych w 2014 r. Należy jednocześnie zaznaczyć, że BMW oficjalnie nie potwierdziło jeszcze zmiany oznaczenia wersji coupe i cabrio modelu serii 1 na serię 2.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.