Ratuj Głuszca
bmw

BMW zaprezentowało premierowe modele podczas odbywającego się we Frankfurcie 64 Międzynarodowego Salonu Samochodowego.

MODELE BMW

Na tegorocznym salonie IAA, BMW zaprezentowało swoje światowe premiery jeżdżące po torze zbudowanym w hali 11. Niecodzienna koncepcja pokazywania jeżdżących samochodów pozwala dziennikarzom i gościom imprezy na zapoznanie się z efektywnością i dynamiką pojazdów w ich naturalnym środowisku. Kombinacja typowej targowej prezentacji połączonej z scenicznym przedstawieniem, pozw zwiedzającym dosłownie wejść do świata firmy BMW.

Motywem przewodnim tegorocznej obecności BMW na salonie IAA będą samochody koncepcyjne zbudowane pod marką BMW i. Prezentując modele BMW i3 Concept oraz BMW i8 Concept, BMW Group przedstawia swoją wizję przyszłej motoryzacji. Pojazdy koncepcyjne dają przedsmak pierwszych samochodów elektrycznych, które pod marką BMW i trafią na linie produkcyjne. Pod koniec lipca około 300 dziennikarzy z różnych krajów miało okazję wyrobić sobie zdanie o samochodach BMW i, a także o środowisku, w jakim zostały obecnie zaprezentowane, odwiedzając częściowo już uruchomione stoisko przygotowywane na IAA 2011.

W roku 2010 aktywna, ruchoma prezentacja BMW z salonu IAA 2009 otrzymała srebrną nagrodę za projekt przyznawaną corocznie w imieniu Republiki Federalnej Niemiec przez Niemiecką Radę Wzornictwa Przemysłowego. Ta sama innowacyjna prezentacja otrzymała Srebrnego Lwa w Cannes przyznanego przez Niemiecki Klub Dyrektorów Artystycznych (ADC) oraz kilka innych nagród branżowych.

MARKA MINI

Najważniejsza imreza samochodowa na świecie była w tym roku miejscem premiery nowego modelu – MINI Coupé. Jest to już piąty model MINI, który na swój własny sposób prezentuje cały indywidualizm samochodów MINI w zupełnie odmiennej, wytróżniającej się formie. Najważniejszą cechą pierwszego dwumiejscowego MINI jest dostarczanie kierowcy radości prowadzenia samochodu z niespotykaną wcześniej intensywnością. Mocne silniki, precyzyjnie dobrane ustawienia zaawansowanego technicznie zawieszenia kół, starannie oszlifowana aerodynamika i nowy rozkład obciążenia osi sprawiły, że legendarne już uczucie prowadzenia gokarta otrzymało nowy wymiar.

Szczególny charakter MINI Coupé znalazł odzwierciedlenie w całym jego projekcie. Samochód osadzony jeszcze bliżej asfaltu, z wyjątkowo charakterystycznym dachem umieszczonym nad dwoma fotelami, pozwolił marce MINI objąć w posiadanie kolejną niszę rynkową. Jego odmienność nie przeszkodziła w zachowaniu, zarówno we wnętrzu, jak i w wyglądzie zewnętrznym, powszechnie znanych i cenionych własności i akcentów, dzięki którym jego przynależność do rodziny MINI nie budzi wątpliwości.

bmw1 600x350 BMW Group na IAA 2011
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.