Ratuj Głuszca
bmw

BMW uzupełni wiosną 2012 roku gamę modeli BMW serii 6 Coupe i Cabrio o kolejny wariant – BMW 640d xDrive w wersji Coupe i Cabrio.

Inteligentna technologia napędu na cztery koła – debiutująca w BMW serii 6 – łączy siły z sześciocylindrowym rzędowym silnikiem wysokoprężnym wyposażonym w technologię BMW TwinPower Turbo, zapewniając zupełnie nowe doznania za kierownicą.

Nowe BMW 640d xDrive Coupe przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,2 sekundy. Silnik Diesla o mocy 230 kW/313 KM wykorzystuje technologię BMW TwinPower Turbo oferując ponadprzeciętną wydajność paliwową i ekologiczną, będącą również zasługą zastosowania standardowej, ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów. Średnie zużycie paliwa w BMW 640d xDrive Coupe wynosi 5,7 – 5,8 litra na 100 kilometrów (w cyklu pomiarowym UE, w zależności od rozmiaru opon), a emisja CO2 zawiera się w przedziale 149 – 153 gramy na kilometr.

W przeciwieństwie do tradycyjnego systemu napędu na cztery koła, sterowana elektronicznie technologia BMW xDrive nie tylko optymalizuje trakcję na drogach o słabej przyczepności, ale również zwiększa dynamikę jazdy w zakrętach. Szybki i precyzyjny rozdział momentu napędowego w każdej sytuacji to zasługa napędu xDrive oraz układu dynamicznej kontroli stabilności (DSC), które połączono ze sobą poprzez system zwany Integrated Chassis Management (ICM). Napęd przekazywany jest do odpowiednich kół w taki sposób, aby zapewnić przyjemność z jazdy w stylu typowym dla BMW – nawet w dynamicznie pokonywanych zakrętach.

System xDrive został specjalnie zestrojony z uwzględnieniem charakterystyki i właściwości jezdnych BMW serii 6. Zasada jego działania łączy w tym przypadku tradycyjne wrażenia z podróżowania tylnonapędowym BMW z harmonijną trakcją samochodu z napędem na cztery koła. Tak, jak w przypadku każdego BMW xDrive, w normalnych sytuacjach drogowych, moment napędowy rozdzielany jest na przednią i tylną oś w stosunku 40:60, przy czym odpowiednie czujniki nieustannie monitorują poślizg kół. Dzięki temu system jest w stanie zmienić stosunek rozdziału mocy w ułamku sekundy.

2bmw 600x350 BMW 640d xDrive z napędem na cztery koła
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.