Ratuj Głuszca
Malyszi_2011_4968foto_M_ZBIKOWSKI

Adam Małysz wraz ze swym pilotem Rafałem Martonem weźmie udział w rozpoczynającym  się w najbliższy piątek pustynnym rajdzie RMF Morocco Challenge. Załoga będzie ścigać się swoim przygotowywanym na rajd Dakar Mitsubishi Pajero. Sensację wzbudziła wiadomość o pierwszym starcie w terenie żony słynnego skoczka – Izy Małysz. Podobnie, jak kilka innych sław, takich, jak Anna Dereszowska i Piotr Zelt czy członkowie zespołu Blue Cafe, Iza Małysz pokona pustynię za kierownicą Mitsubishi Pajero.

Tegoroczna edycja rajdu RMF Morocco Challenge jest trzecią z kolei możliwością zmierzenia się polskich kierowców off roadowych z afrykańską pustynią. Przed zawodnikami piaski pustyni, słone jeziora, kamienie i skały oraz wysoka temperatura.

Trasa rajdu podobnie jak w ubiegłych latach przebiega w bardzo zróżnicowanych warunkach. Z pewnością najbardziej widowiskowe będą przejazdy po piaskach, ale to tylko część atrakcji. Każdy z zawodników musi być przygotowany również na pustynne warunki życia. Noclegi w namiotach, upał w ciągu dnia i zimne noce na pewno będą wezwaniem. Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupach sportowych i kategorii VIP. W tym roku startujących w klasie VIP Anię Dereszowską i zespół RMF FM – Marcina Jędrycha, Macieja Grzyba i Pawła Karola Piotrowskiego, uzupełni zespół BluCafe oraz niespodzianka tegorocznej edeycji rajdu „tajemnicza zawodniczka”. Panie w klasie VIP pojadą Mitsubishi Pajero, ale tylko z nazwy podobnymi do samochodu Adama Małysza.

W zawodach wystartuje 50 załóg w kilku klasach. Na odcinkach specjalnych zobaczymy motocykle,quady, fabrycznie i specjalnie przygotowane do rajdów samochody terenowe oraz ciężarówki serwisowe. Łącznie na trasie pojawi się około 150 uczestników , osób z pomocy technicznej i obsługi rajdu.

Równocześnie z rajdem RFM Morocco Challenge, na tej samej trasie, wystartuje Narodowy Trening na Pustyni. W ramach przygotowań do rajdu Dakar pojadą między innymi Adam Małysz z Rafałem Matronem w dakarowym Pajero oraz Łukasz Łaskawiec i Maciej Albinowski na quadach. Wszystkie załogi startujące w rajdzie będą mogły rywalizować z trenującymi.
Trasa rajdu Morocco Challenege liczy łącznie ponad 2.5 tys.kilometrów. Kierowcy przez 7 dni zmagać się będą ze skałami, piaskiem i pyłem, wyschniętymi słonymi jeziorami oraz najwyższą wydmą w okolicach Merzugi. Punktem startowym i końcowym jest port w Nadorze, skąd załogi ruszają wprost z promu do pierwszego odcinka i skąd wyruszą w drogę powrotną do Polski.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.