Ratuj Głuszca
bent

Producenci ekskluzywnych i bardzo drogich samochodów nie przyzwyczajają klientów do częstych rewolucji stylistycznych przeprowadzanych w swojej gamie modelowej. Zmiany w kolejnych generacjach aut są raczej kosmetyczne, czego przykładem jest najnowszy Bentley Continental GTC.

Dyskretny lifting objął przednią część nadwozia, która nawiązuje teraz do większego modelu Mulsanne. Wprawne oko zauważy nową osłonę chłodnicy i reflektory przypominające kształtem drogocenny kamień.

Wnętrze to z kolei zmodyfikowana deska rozdzielcza z nową tablicą wskaźników oraz nowy ekran dotykowy sterujący systemem audio i nawigacją satelitarną. Pasażerowie siedzący z tyłu mają teraz więcej miejsca na nogi dzięki przeprojektowanym przednim fotelom, natomiast wszystkie osoby podróżujące nowym Bentley’em docenią dodatkowe schowki w kabinie pasażerskiej.

Pod względem technicznym, Continental GTC różni się od poprzednika większym rozstawem kół z przodu i z tyłu, bardziej precyzyjnym układem kierowniczym oraz dostrojonym zawieszeniem. Najnowsza wersja napędu na cztery koła rozdziela teraz moment obrotowy w stosunku 40:60 (przód-tył). Wcześniej układ pracował w konfiguracji 50:50.

6-litrowy silnik W12 z podwójnym turbodoładowaniem zyskał dodatkowe 15 KM mocy i 50 Nm momentu obrotowego. W sumie produkuje więc 575 KM i 700 Nm. Z jednostką współpracuje nowa przekładnia QuickShift, dzięki której przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 4,8 sekundy, a sprint ze startu zatrzymanego do 160 km/h trwa 10,9 sekundy. Odważni kierowcy rozpędzą auto do 314 km/h.

Bentley Continental GTC zadebiutuje we Frankfurcie podczas wrześniowego IAA 2011. Zainteresowani kupnem tego luksusowego kabrioletu mogą już składać zamówienia, które realizowane będą najwcześniej pod koniec roku. Ceny w Wielkiej Brytanii rozpoczynają się od 149 350 funtów.

1bent 600x350 Bentley Continental GTC dyskretna transformacja
Źródło: mototarget.pl

Komentarzy: 3 w artykule: ”Bentley Continental GTC – dyskretna transformacja”

 1. zqwztvtal pisze:

  zqwztvtal…

  You have got among the finest internet sites…

 2. Google pisze:

  Google…

  Please visit the websites we adhere to, such as this 1, as it represents our picks in the web….

 3. Google pisze:

  Google…

  We came across a cool website that you just could take pleasure in. Take a look in case you want….