Ratuj Głuszca
bentley

Bentley kojarzony jest z luksusem i mocą. Tymczasem firma zgodnie z popularnym, współczesnym nurtem, zmierza w stronę ekologii, a to oznacza wprowadzenie do oferty silników diesla i napędów hybrydowych.

Aktualny prezes Bentleya, Wolfgang Durheimer, w czasie wywiadu z Car & Driver ujawnił, iż jego firma zamierza wprowadzić ekologiczne rozwiązania w nowych Bentleyach. Oznacza to, iż pod maskami nobliwych limuzyn i sportowych rydwanów GT zagości nowoczesny diesel i napęd hybrydowy. Dawcą tego pierwszego będzie najprawdopodobniej Audi – 400-konna jednostka V8 TDI mogłaby się okazać odpowiednia. Co więcej aktualnie montowany silnik o charakterystycznej pojemności 6,75 l V8, wraz z kolejną generacją Bentleya Mulsanne, zostanie zastąpiony nowym, 12-cylindrowym motorem.

Durheimer dodał również, że Bentley wzbogaci swoją ofertę o ultraluksusowego crossovera. Prezes Bentleya twierdzi, że poszczególni klienci marki już wyrazili zainteresowanie taką konstrukcją. Samochód zostanie zbudowany na platformie Volkswagena i – na szczęście – ma się znacznie różnić od przedstawionej publicznie koncepcji EXP 9F.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.