Ratuj Głuszca
auto

MSWiA planuje podwyższyć cenę mandatów, gdyż obecne nie są zbyt dotkliwą karą dla kierowców.

MSWiA jest przekonane, że surowe kary za łamanie przepisów ruchu drogowego zmniejszą liczbę wypadków powodowanych głównie przekroczeniem dozwolonej prędkości. MSWiA kieruje się pomysłami zagranicznych państw Unii Europejskiej, w których mandaty za wykroczenia drogowe skutecznie spowalniają kierowców. Oczywiście znaleźli się już przeciwnicy, którzy uważają, że podwyżka cen mandatów niczego nie zmieni, a jedynie wywoła agresję wśród kierowców. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta wkrótce.

Autor: MK Ź

ródło: mototarget.pl

Komentarzy: 3 w artykule: ”Będą wyższe mandaty?”

 1. karol pisze:

  moim zdaniem powinni wprowadzic mandaty rowne 1pkt=1km/h ponad dozwolona prędkość. To jest tylko możliwy jedyny sposób na zahamowanie poważnej ilości wypadków w Polsce.

 2. blabla pisze:

  I dlatego tacy jak Ty KAROLU nie powinni rządzić krajem. To najgłupsze z możliwych rozwiązań. 1pkt=1km/h mówisz? A może od razu więzienie? Albo 100 tys. złotych? Polaków nie stać na mandaty które otrzymujemy już teraz i jedyne co wzrośnie do odsetek NIE-ściągalności. Za granicą jest ok? pewnie że tak, tyle że oni nawet nie wiedzą co to wyprzedzanie bo po samych autostradach śmigają albo drogach dwupasmowych w jednym kierunku ruchu… przekroczenia prędkości? po co? I tak jeżdżą 130km/h non stop z miasta do miasta. Jeszcze jakieś „mondre” sugestie chciałbyś dodać?

 3. AK pisze:

  dokładnie 1pkt za 1km/h
  dlaczego bogaci mają jeździć sobie szybko?!