Ratuj Głuszca
abb

W ramach portalu poświęconego motoryzacji osób niepełnosprawnych – www.motosprawni.pl prowadzona jest akcja „Autostrady bez barier”. Akcja ta ma na celu wystosowanie petycji za  wprowadzeniem ulgi lub całkowitego zwolnienia z opłat osób niepełnosprawnych za przejazd autostradami na ternie Polski.

Z takich ulg mogą skorzystać osoby niepełnosprawne w innych krajach np. w Czechach i (obiecanej nam) Irlandii, więc dlaczego nie u nas?. Na razie odcinki płatne można policzyć na palcach jednej ręki, ale niedługo to się zmieni. Wielu z nas uczestniczy w turnusach rehabilitacyjnych, sam koszt paliwa jest ogromny, a gdy dochodzą do tego opłaty za autostrady nie raz niemożliwy do poniesienia. I tu nie  chodzi o uprawnienie kierowców niepełnosprawnych, ale także osoby, które przewożą osoby niepełnosprawne. Każdy z Was może podpisać petycje na stronie www.motosprawni.pl. Poproście swoich przyjaciół o złożenie podpisu.

Informacje  o petycji dostępne są także na Facebooku, „polubcie” i udostępnijcie ten wpis. Na tym nikt nie starci, bo koszt amortyzacji autostrady to może procent może promil kosztu jaki ponosimy za przejazd, a nam i naszym opiekunom będzie choć troszkę łatwiej w tych niełatwych czasach.

Źródło: motosprawni.pl

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.