Ratuj Głuszca
1auto

Zaufanie do marki Chevrolet rośnie w Polsce bardzo wyraźnie, o czym świadczy prawie 20% wzrost sprzedaży aut tej marki w pierwszym półroczu 2011 roku. Dobra opinia towarzyszy Chevroletowi od samego początku istnienia na polskim rynku.

Już przed wojną Chevrolety uważane były za samochody nie do zdarcia. Dlatego kupowali je tak wymagający klienci jak Wojsko Polskie oraz Policja Państwowa. Dla obu odbiorców producent, warszawski koncern Lilpop, przygotował modele uterenowione, o podwyższonym zawieszeniu. Chevroletami jeździli także wyżsi oficerowie, w tym dowódca Warszawskiej Brygady pancerno-motorowej płk Stefan Rowecki, późniejszy „Grot”, dowódca Armii Krajowej. Samochody Chevroleta były chwalone przez użytkowników i niektóre udało się przemycić przez Węgry i Rumunię aż do Afryki. Nawet najsłynniejszy polski samochód pancerny – legendarny „Kubuś” – ma podwozie ciężarowego, 4,5-tonowego Chevroleta 155 z warszawskiej montowni. Samochód przetrwał powstanie i w latach sześćdziesiątych został przez twórców ponownie uruchomiony.

Chevrolety nienagannie pełniły służbę w polskich oddziałach na Zachodzie, Południu i na Wschodzie. Dla wojska woziłyamunicję, paliwo i zaopatrzenie, a dla wyzwalanej ludności cywilnej tak potrzebną żywność.


Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.