Ratuj Głuszca
audi

Audi urban concept jest dwuosobowym, ultralekkim pojazdem do poruszania się po mieście i przedmieściach. Prototyp wykracza poza wszystkie znane kategorie, łącząc w sobie elementy samochodu wyścigowego, roadstera, fun-car i samochodu miejskiego.

Audi urban concept nie podąża śladem poprzedników. Jego projekt opiera się wyłącznie na surowych zasadach lekkiej konstrukcji, efektywności i redukcji. Rezultat to koncepcyjny pojazd bez zbędnego obciążenia, koncentrujący się na czystej esencji sportowego sposobu poruszania się.

Audi urban concept ma smukłą bryłę nadwozia. Jego koła są odsunięte od reszty karoserii, a na otaczających je osłonach znajdują się pasy diodowych kierunkowskazów. Wygląd studyjnego pojazdu z jego napierającymi w przód liniami jest dynamiczny i emocjonalny, a także stanowi zupełnie nowy impuls dla języka stylistyki Audi.

W kabinie znajdą miejsce dwie osoby, lekko przesunięte jedna za drugą. Siedzenia są umieszczone nisko, jak w samochodach sportowych. Wszystkie elementy obsługowe i materiały zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami ultralekkiej konstrukcji i budzą niepowtarzalną, zmysłową fascynację. Kierowca może dostosować ustawienie kierownicy i pedałów do swojego wzrostu. Do auta wsiada się przez boczną ścianę. Kopuła dachu jest ruchoma i otwiera się przez przesunięcie do tyłu.

Rozwiązania techniczne zastosowane w Audi urban concept pokazują kompetencję marki, szczególnie w dziedzinie lekkich konstrukcji. Kabina typu monocoque wykonana jest z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFK). Podstawy obu siedzeń są zintegrowane z nadwoziem. Auto porusza się na 21-calowych kołach.

Za napęd odpowiedzialne są dwa silniki elektryczne e-tron, przyspieszające ultralekkie Audi urban concept z zadziwiającą mocą. Silniki zasilane są akumulatorem litowo-jonowym, idealnym na przejazd nawet przez duże miasto.

1audi1 Audi urban concept radykalna wizja przyszłości

Źródło: mototarget.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”Audi urban concept – radykalna wizja przyszłości”

  1. CSGO pisze:

    CSGO…

    Much thanks! It a outstanding web site!….