Ratuj Głuszca
A6

Osiągi podawane przez producenta w oficjalnych broszurach dotyczących konkretnego modelu zwykle są zbyt optymistyczne i nie mają wiele wspólnego z wartościami uzyskiwanymi w codziennej eksploatacji.

Dziennikarze amerykańskiego serwisu postanowili więc sprawdzić, czy nowe Audi S6 rzeczywiście rozpędzi się od 0 do 100 km/h w czasie podawanym przez producenta, czyli w 4,8 sekundy. Test został przeprowadzony z wykorzystaniem wersji S6 przeznaczonej na rynek północnoamerykański, w związku z czym zmierzono przyspieszenie do 60 mil na godzinę (96,5 km/h), uzyskując imponujący wynik 3,7 sekundy! To o sekundę lepszy rezultat, niż obiecuje Audi. Testujący zgodnie przyznali, że to w głównej mierze zasługa doskonale zestrojonego systemu launch control oraz nowego silnika TFSI w o mocy 420 KM. Ta ośmiocylindrowa jednostka z podwójnym doładowaniem rozwija stały moment obrotowy 550 Nm od 1400 do 5300 obr./min. i pozwala rozpędzić auto do ponad 300 km/h (po zdjęciu ogranicznika).

Audi podaje również, że w porównaniu z silnikiem z poprzedniego modelu, czyli wolnossącym V10 o pojemności 5,2 litra, nowa jednostka uzyskuje spalanie niższe nawet o 25 procent. Oficjalnie, średnie zużycie paliwa wynosi 9,7 litra na 100 km. Ciekawe, czy również w tym przypadku rzeczywiste dane zaskakują „in plus”.

1A6 Audi S6 3,7 sekundy do setki

2A6 Audi S6 3,7 sekundy do setki
Źródło:  mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.