Ratuj Głuszca
audi

Audi zaprezentowało sportowy samochód do codziennego użytku, czyli najnowsze wcielenie modelu RS 6 Avant.

Jak przystało na auto o zawadiackim charakterze, RS 6 zostało wyposażone w mocarną, 4-litrową jednostkę V8 generującą 560 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przenoszony na wszystkie cztery koła poprzez ośmiobiegową przekładnię automatyczną. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 3,9 sekundy, co w przypadku samochodu kombi, którym można zabrać na wycieczkę całą rodzinę wraz z psem wywołuje piorunujące wrażenie. Równie imponująca jest prędkość maksymalna: 250 km/h (standardowe ograniczenie), 280 km/h (z opcjonalnym pakietem Dynamic) lub 305 km/h (z opcjonalnym pakietem Dynamic plus).

Jednostka została wyposażona w technologię start/stop oraz system automatycznego odłączania czterech z ośmiu cylindrów podczas niewysilonej pracy. Dzięki temu nowe Audi RS 6 Avant zużywa średnio 9,8 litra paliwa na 100 kilometrów – to o 40% mniej, niż poprzednik.

RS 6 Avant oferuje nabywcy sportowe hamulce oraz adaptacyjne zawieszenie, które zostało obniżone o 20 mm w porównaniu z seryjnym odpowiednikiem. Bardzo wymagający klienci mogą zamówić hamulce ceramiczne oraz wzmocnione i dodatkowo usztywnione zawieszenie.

Nadwozie pojazdu ozdabiają liczne nakładki aerodynamiczne, spoilery oraz 20-calowe obręcze aluminiowe. Wewnątrz znalazły się natomiast materiały najwyższej jakości, jak skóra czy Alkantara, którą wykończono sportowe fotele. Wyposażenie obejmuje również system nawigacji MMI, wyświetlacz head-up oraz system audio Bang & Olufsen z 15 głośnikami oraz dostępem do Internetu.

Audi RS 6 Avant pojawi się w sprzedaży w przyszłym roku. Ceny w Wielkiej Brytanii będą rozpoczynały się od około 77 000 funtów.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.