Ratuj Głuszca
aston

W tym roku kultowy Aston Martin DB4GT Zagato obchodzi swoje 50. urodziny dlatego z tej okazji brytyjski producent oraz słynny włoski dom mody połączyli siły, aby stworzyć nowy, wyjątkowy projekt.Efekt współpracy Aston Martina i Zagato zostanie ujawniony w postaci modelu koncepcyjnego podczas konkursu elegancji Villa D’Este Concours, który odbędzie się 21 maja tego roku.

Producent nie ujawnił żadnych detali dotyczących nowego Aston Martina Zagato, jednakże krążą plotki, iż samochód może powstać w oparciu o platformę modelu V8 Vantage.

Włoski dom mody zaprojektował swój pierwszy samochód marki Aston Martin w 1961 roku w postaci słynnego DB4GT Zagato, który był odświeżoną, lżejszą wersją standardowego modelu produkcyjnego. Powstało zaledwie 19 sztuk tego wyjątkowego pojazdu.

Obie firmy znów połączyły siły 25 lat później w roku 1986 prezentując V8 Vantage Zagato i V8 Zagato Volante. Pierwszy model, który opierał się konstrukcyjnie na produkcyjnej wersji V8 Vantage, był w stanie osiągnąć 100 km/h w 4,8 sekundy i rozpędzał się do 300 km/h.

Ostatnim owocem współpracy firm był DB7 Zagato zaprezentowany podczas Paris Motor Show w 2002 roku. 99 egzemplarzy auta trafiło w ręce majętnych klientów, natomiast jeden pozostał w siedzibie firmy Aston Martin.

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.