Ratuj Głuszca
isuzu-dmax

Bardzo pozytywne nastroje towarzyszą zbliżającej się dużymi krokami 15-stej edycji Branżowych Targów AMITEC: Warsztaty, Części, Serwis. Zdecydowany wzrost liczby wystawców, w tym liderów na rynku części zamiennych i wyposażenia warsztatów, sprzyja umocnieniu ich pozycji wśród międzynarodowych targów branżowych.

Targi AMITEC odbywając się w cyklu rocznym stanowią najważniejsze spotkanie branżowe w Niemczech i Europie Środkowo – Wschodniej. Główną tematyką nadchodzącej edycji będzie zapotrzebowanie na informacje i nowe inwestycje dla przemysłu motoryzacyjnego średniego szczebla. Wspólny termin targów AMITEC z Międzynarodowymi Targami Samochodowymi AMI oraz z branżowymi targami mobilnej rozrywki, komunikacji i nawigacji AMICOM tworzy jedyne takie wydarzenie całej branży motoryzacyjnej w Europie.

„Tegoroczne targi AMITEC stanowią najważniejszą platformę spotkań i wymiany doświadczeń dla przedsiębiorców związanych z serwisowaniem i pielęgnacją samochodów osobowych i użytkowych” – mówi Matthias Kober, Dyrektor targów AMITEC. „Powierzchnia wystawiennicza nadchodzącej imprezy wystawienniczej jest o 10% większa, niż w roku 2011, a stabilna liczba wystawców potwierdza istotne znaczenie AMITEC na rynku motoryzacyjnym. Prezentacje nowości, szansa na spotkanie z producentami, nawiązanie kontaktów, wymianę doświadczeń i bezpośrednie składanie zamówień – to wszystko sprawia, że nasze targi są dla przedstawicieli branży terminem obowiązkowym” – dodaje Kober.

Najistotniejszymi punktami obszarów wystawienniczych targów AMITEC są części zamienne do samochodów, wyposażenie warsztatów samochodowych, usługi dla branży motoryzacyjnej, pielęgnacja i konserwacja samochodów.

Do grona stałych wystawców należą wiodące na rynku firmy, m.in.: ad AUGROS, EDER, Theo Förch, HAWEKA, MAHA, Ravaglioli, Sherpa, Snap-On Tools, Technolit i Adolf Würth.

Po raz pierwszy na lipskich targach zaprezentuje się grupa handlowa CARAT, która skupia licznych dostawców wyposażenia warsztatów samochodowych. CARAT z ponad 150 hurtowniami na terenie Niemiec jest wiodącą grupą z zakresu części zamiennych, akcesoriów i narzędzi. Swoją obecnością na targach AMITEC chce nie tylko nawiązać nowe kontakty i zyskać nowych klientów, ale przede wszystkim dać szansę stałym odbiorcom swoich produktów na bezpośrednią rozmowę, prezentacje swojego asortymentu i nowości.

Obok firmy CARAT debiutantami na tegorocznych targach AMITEC będą m.in.: BRUNOX AG ze Szwajcarii oraz Restagraf z Francji, produkujący środki do pielęgnacji i konserwacji samochodów. Z branży części zamiennych na targach lipskich po raz pierwszy zaprezentują się: HC-CARGO / Holger Christiansen Deutschland GmbH z Wilnsdorf, Rameder GmbH – haki do przyczep i części zamienne do samochodów z Leutenberg, jak również ROMIX Company z Polski.

Targi AMITEC otwierają swoje podwoje dla odwiedzających ze środkowej i wschodniej Europy.  Najliczniejszą grupę, z którą wystawcy nawiązują kontakty handlowe stanowią kontrahenci z Niemiec, Polski i Czech.

Jednym z najciekawszych punktów tegorocznego programu ramowego, skierowanego do odwiedzających z branży jest  AMITEC-Café, w ramach której odbędą się spotkania dające szansę na wymianę doświadczeń, udział w bezpłatnych wykładach, warsztatach, dyskusjach i prelekcjach dotyczących nowości oraz codziennych problemów branży motoryzacyjnej. Nowością będą specjalistyczne dni tematyczne. We współpracy z Regionalnymi Izbami Motoryzacyjnymi z Berlina/Brandenburgii, Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii oraz innymi partnerami ustalone zostały  następujące tematy, które będą przewodnimi w poszczególnych dniach:

2 czerwca 2012 – Naprawa pojazdów z alternatywnym napędem

3 czerwca 2012 – Lojalny klient w branży motoryzacyjnej

4 czerwca 2012–  Przedsprzedażowa renowacja samochodu

5 czerwca 2012 – Techniki w codziennej pracy warsztatu

6 czerwca 2012 – Dzień młodych adeptów

Informacje bazowe: AMI, AMITEC, AMICOM

W 2012 roku Międzynarodowe Targi Samochodowe AMI (02 – 10 czerwca) będą jedynymi międzynarodowymi targami motoryzacyjnymi organizowanymi na rynku niemieckim.  Lipskie tereny targowe, na które składa się w sumie 5 hal wystawienniczych, każda o powierzchni 20.500 m2, imponująca Hala Szklana (20.000 m2) oraz rozległy teren otwarty (70.000 m2) są wręcz idealnym miejscem organizacji targów samochodowych. Każdy fan motoryzacji będzie mógł zapoznać się nie tylko z gorącymi premierami światowymi, europejskimi oraz niemieckimi renomowanych producentów aut, ale także poznać innowacyjne propozycje napędów alternatywnych, nowoczesnych rozwiązań dla mobilności, a także wybrać się na jazdy próbne wybranymi modelami. Wspólny termin z targami AMITEC (branżowe targi części motoryzacyjnych, wyposażenia warsztatów i stacji serwisowych) oraz targami AMICOM  (branżowe targi mobilnej rozrywki, komunikacji i nawigacji), które odbędą się w dniach od 2 do 6 czerwca, plasuje to targowe trio w czołówce imprez motoryzacyjnych. Targi AMI, AMICOM, AMITEC to jedyne w Europie spotkanie wszystkich branż przemysłu motoryzacyjnego!

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.