Ratuj Głuszca
alfa

Oficjalna data premiery rynkowej modelu Alfa Romeo 4C jest nieustannie przesuwana od czasu premiery konceptu w Genewie w 2011 roku.

Wersja na dzień dzisiejszy brzmi: samochód w odmianie gotowej do produkcji zostanie pokazany w marcu 2013 roku w Genewie, natomiast pierwsze egzemplarze trafią do klientów najpóźniej pod koniec przyszłego roku.

Wiadomo też, że auto będzie wyposażone w turbodoładowany silnik o pojemności 1750 cm3 i mocy 200-300 KM. Napęd będzie przenoszony poprzez skrzynię biegów „Alfa TCT” z podwójnym suchym sprzęgłem Przyspieszenie od 0 do 100 km/h powinno zająć około 4,5 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wyniesie 250 km/h. Wszystko to dzięki masie własnej na poziomie 1000 kilogramów uzyskanej dzięki zastosowaniu włókna węglowego w konstrukcji pojazdu.

Ponadto, samochód o długości około 4 metrów i rozstawie osi mniejszym niż 2,4 metra prezentuje klasyczną formułę dwuosobowego modelu coupe z napędem na tylne koła i centralnie umieszczonym silnikiem.

Nieoficjalne źródła informują również o wprowadzeniu do gamy modelowej wersji 4C Spider ze składanym dachem. Samochód zadebiutuje na rynku w 2014/2015 roku i będzie wyposażony w tę samą jednostkę napędową, co model ze sztywnym dachem.

Jak zapewnia producent, nowa Alfa będzie budowana wyłącznie we Włoszech z przeznaczeniem dla „hardkorowych Alfistów.”

Źródło: mototarget.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”Alfa Romeo 4C w wersji produkcyjnej – premiera w Genewie”

  1. damianzo pisze:

    Pozostaje mi napisać… Piękna :D :D:D