Ratuj Głuszca
alfa

Alfa Romeo 4C zadebiutowało w zeszłym roku w Genewie i od tego czasu producent nieustannie zmienia daty premiery rynkowej tego niewielkiego samochodu sportowego.

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że auto pojawi się w sprzedaży w 2014 roku i będzie wyposażone w turbodoładowany silnik o pojemności 1750 cm3 i mocy 230 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h powinno zająć około 4,5 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wyniesie 250 km/h. Ponadto, samochód o długości około 4 metrów i rozstawie osi mniejszym niż 2,4 metra prezentuje klasyczną formułę dwuosobowego modelu coupe z napędem na tylne koła i centralnie umieszczonym silnikiem. Ceny Alfy 4C będą rozpoczynały się od około 45 000 euro.

Nieoficjalne źródła informują również o wprowadzeniu do gamy modelowej wersji 4C Spider ze składanym dachem. Samochód zadebiutuje na rynku w 2015 roku i będzie wyposażony w tę samą jednostkę napędową, co model ze sztywnym dachem. Wcześniej producent powinien zaprezentować wersję koncepcyjną Spidera na jednym z salonów samochodowych.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.