Ratuj Głuszca
małysz

Polska redakcja magazynu TopGear postanowiła przyznać tytuł Człowieka Roku 2011 Adamowi Małyszowi. Nagroda jest wyrazem uznania za duży sukces byłego skoczka narciarskiego, jakim okazał się start w niedawno zakończonym słynnym rajdzie Dakar.

„W ten sposób chcieliśmy docenić najdłuższy skok Mistrza z progu skoczni narciarskiej wprost do rozgrzanego do białości wnętrza rajdowego Mitsubishi Pajero, którym wystartował w Dakarze. A był to start wyjątkowo udany, bo w swoim pierwszym podejściu Małysz ukończył tę imprezę na 38. pozycji.” – powiedział Szymon Sołtysik, redaktor naczelny polskiej edycji Top Gear.

„Gdyby ktoś powątpiewał w ten wyczyn, to niech sobie wyobrazi zwycięzcę tegorocznego Dakaru, Stephane’a Peterhansela, na 38. miejscu zawodów o Puchar Świata w Skokach Narciarskich. Niewykonalne przy pierwszym podejściu.” – dodał Sołtysik.

Nagrody TopGear przyznawane są co roku przez dziennikarzy brytyjskiej edycji najsłynniejszego magazynu na świecie najlepszym samochodom i najważniejszym osobom w świecie motoryzacji.

Polska redakcja przy tej okazji wybiera swoje typy, uzupełniając międzynarodowe wyróżnienia lokalnymi, ważnymi z punktu widzenia polskiego rynku. TopGear jest obecnie najchętniej czytanym magazynem motoryzacyjnym w Polsce i jednym z najlepiej sprzedających się tytułów dla mężczyzn w kraju.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.