Ratuj Głuszca
maser

Szczególnym akcentem 30. rocznicy rajdu Millie Miglia był debiut samochodu Abarth 695 Maserati Limited Edition – serii limitowanej do 499 egzemplarzy.

Nowy Abarth 695 Maserati Edition to ekskluzywny kabriolet łączący agresję i sportowe zacięcie samochodu wyczynowego z wyrafinowaną i stylową elegancją typową dla kabrioletu. Nadwozie i obudowy lusterek zewnętrznych polakierowano w typowym dla Maserati kolorze Pontevecchio Bordeaux. Elektrycznie składany miękki dach wykonany jest z tkaniny w tonacji szarej.

Samochód został wyposażony w 16-zaworowy silnik 1.4 Turbo T-Jet „podrasowany” do 180 KM i skrzynię biegów Abarth Competizione, która wpływa na podwyższenie osiągów samochodu poprzez skrócony czas zmiany przełożeń. Abarth 695 Maserati Edition otrzymał też ogumienie sportowe zamontowane na 17-calowych felgach „Neptune Design” odwzorowanych z Maserati. W układzie zawieszenia zastosowano specjalne amortyzatory Koni oraz czterotłoczkowe zaciski hamulcowe Brembo z wentylowanymi tarczami o średnicy powiększonej do 305 mm.

Standardowym wyposażeniem są reflektory bi-ksenonowe oraz konturowane fotele pokryte jasnobeżową skórą. Innymi charakterystycznymi detalami wystroju wnętrza są aluminiowe nakładki na pedały oraz karbonowe nakładki progowe z inskrypcją „Abarth 695 Maserati Edition” i numerem seryjnym 1 – 499. Całość uzupełnia system Hi-Fi audio marki JBL z dziewięcioma głośnikami oraz 8-kanałowym wzmacniaczem o mocy 400 watów.
1maser Abarth 695 Edizione Maserati nowa seria limitowana

2maser Abarth 695 Edizione Maserati nowa seria limitowana

Źródło: mototarget.pl

Komentarzy: 2 w artykule: ”Abarth 695 Edizione Maserati – nowa seria limitowana”

  1. kamrat32 pisze:

    Jest coś w tych limitowanych edycjach. Przede wszystkim ukazują nowy charakter tego co jest już nam znane. Najbardziej podobają mi się w tym Abarcie 17-calowe felgi „Neptune Design” odwzorowane z Maserati.

  2. yblqbnm pisze:

    yblqbnm…

    Great internet site! It looks very professional! Maintain the great job!…