Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Hiszpański sedan pokonał konkurentów w szwajcarskim wydaniu magazynu „Auto Bild”.Seat zdobył nagrodę Złotej Kierownicy 2009 w Szwajcarii, przyznaną w kategorii pojazdów klasy wyższej średniej za model Exeo. Prestiżowa nagroda jest potwierdzeniem jakości i elegancji pojazdu oraz wysokiego poziomu wykonania, a także całego procesu produkcyjnego i materiałów zastosowanych w Exeo.

W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ogółem 46 pojazdów w sześciu kategoriach. Samochody oceniali eksperci techniczni, zawodowi kierowcy i czytelnicy szwajcarskiego wydania czasopisma „Auto Bild”. Po głosowaniu zwycięzcą w swojej kategorii został Seat Exeo. Dwaj kierowcy – były mistrz świata F1 Mikka Häkkinen i Christina Surer – oceniali takie cechy pojazdów jak dynamika, silnik i skuteczność hamulców. Pozostali członkowie jury koncentrowali się na jakości samochodów, aspektach technicznych i detalach wykończenia.

Wyboru zwycięzców dokonano z udziałem kilku tysięcy czytelników. Większość z nich oddała głos na Exeo, które zajęło pierwsze miejsce w kategorii modeli klasy średniej. Wśród rywali Exeo znalazły się m in. modele: Audi A5 Sportback, BMW serii 5, Infiniti G37, Mercedes Klasy E, Subaru Legacy i Toyota Avensis. Lista finałowa zdobywców Europejskiej Złotej Kierownicy zostanie opublikowana w przyszłym miesiącu w Berlinie.

Dodajmy, że w tegorocznej edycji konkursu wysoko oceniono także Ibizę ECOMOTIVE, która otrzymała nominację do nagrody Zielonej Kierownicy. Nagroda ta jest przyznawana najbardziej ekologicznym modelom na rynku, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji technicznych przyczyniających się do obniżenia zużycia paliwa i emisji CO2.

 źródło: Seat
 www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.