Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Już 27 września br. na terenie warszawskiego lotniska Bemowo zostanie zorganizowany zlot miłośników Mazdy MX-5. Impreza organizowana jest we współpracy z klubami: MX-5 Klub Polska i MazdaSpeed. Do tej pory zarejestrowało się już ponad 130 samochodów, wśród nich nawet te dwudziestoletnie.  

Przypomnijmy, że w tym roku obchodzone jest 20-lecie MX-5. Produkowany od 1989 r. model wpisany jest do Księgi Rekordów Guinnesa, jako najlepiej sprzedający się dwumiejscowy samochód sportowy w historii (ponad 850 000 sprzedanych egzemplarzy). Mazda MX-5 jest również popularna w Polsce, o czym świadczą setki osób zarejestrowanych w klubie miłośników tego modelu.

Zlot rozpocznie się na Podzamczu, (Skwer 1. Dywizji Pancernej, ul. Rybaki) w Warszawie o godz. 9.30, skąd uczestnicy przejadą kolumną przez centrum miasta [m.in. Plac Bankowy, ul. Marszałkowska i Al. Jerozolimskie] i ok. 11.00 dotrą na docelowe miejsce zlotu – lotnisko Bemowo w Warszawie.

Niektóre MX-5 wezmą udział w finale Gecko Cup – wyścigu na 1/4 mili i próbie sprawnościowej. Będą liczone w klasyfikacji generalnej zawodów, jak i w klasie MX-5, a zwycięzcy otrzymają  cenne nagrody. Nagrody są przewidziane również dla samochodów niestartujących w zawodach – rozstrzygniemy konkursy na najpiękniejszą MX-5, MX-5 z największym przebiegiem oraz najstarszy egzemplarz na zlocie.

Obok toru będzie wydzielony parking, na którym Mazdy MX-5 będą pogrupowane generacjami, a przy nim namiot Mazdy dla uczestników zlotu.

Lotnisko Bemowo, 27 września br.
– Zlot ponad 130 Mazd MX-5 z całej Polski  przy okazji finału Gecko Cup 2009
– MX-5 w wyścigu na 1 mili i próbie sprawnościowej
– Specjalne stoisko Mazdy w pobliżu toru, zarezerwowane dla uczestników
– Konkursy dla zlotowiczów

Więcej informacji o zlocie i zawodach na stronie Stowarzyszenia Sprintu Samochodowego: www.sss.org.pl i klubu MX-5 www.mx-5.pl

Fundatorem nagród dla zlotowiczów jest Mazda Motor Poland oraz Castrol Polska.

źródło: Mazda
www.auto-news.pl
 

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.