Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Północna pętla toru Nürburgring, znana również jako „the green hell” po raz kolejny udowodniła, że jest jednym z najtrudniejszych torów świata. Wiele szczęścia miał Roger Green (Green at green hell?), uczestnik 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring. Jego Lotus Exige stracił hamulce i stanął w ogniu. Kierowca skierował samochód w barierę ochronną i ratował się ucieczką z wciąż toczącego się Lotusa.

 

 

Północna pętla uchodzi za jeden z najtrudniejszych torów świata. Ponad 24 kilometry zdradliwych zakrętów, wzniesień i opadów, rozdzielonych długimi prostymi to prawdziwy egzamin dojrzałości dla każdego kierowcy i samochodu. Tor został nazwany przez trzykrotnego mistrza świata Formuły 1 Jackiego Stewarta „zielonym piekłem”. Pętla otacza średniowieczny zamek Nürburg w górach Eifel. Malownicza sceneria sprawia, że zakręty takie jak The Mine czy The Carousel są strategicznymi miejscami dla fotografów motoryzacyjnych z całego świata.

 

Część toru jest udostępniana jak droga publiczna. Kolejne wideo to zapis z wypadku prywatnej Astry OPC. Tym razem wszystko skończyło się dla kierowcy dobrze. Oczywiście nie licząc kosztów wypadku na Nürburgring. Dokładny cennik dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej toru. Nieoficjalne dane mówią nawet o 12 wypadkach śmiertelnych rocznie.

 

 

Łukasz Parylak
Źródło: jalopnik.com, diariomotor.com

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.