Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Skoda proponuje ekologiczną i oszczędną Octavia GreenLine.

Octavia w tej wersji występuje zarówno jako liftback, jak i kombi. Samochód napędzany jest wyłącznie nowym w ofercie Skody silnikiem wysokoprężnym 1.6 TDI DPF (105 KM), spełniającym wymogi normy EURO 5. Jednostka ta cechuje się poziomem emisji CO2 na poziomie 114 g/km. Dzięki wtryskowi paliwa typu Common rail czterocylindrowy silnik zapewnia płynną i dynamiczną jazdę. Moc oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 250 Nm to wartości znane z dostępnego do tej pory silnika 1.9 TDI. Nowa jednostka napędowa gwarantuje jednak o wiele lepsze osiągi, w standardzie występuje także przyjazny dla środowiska filtr cząstek stałych (DPF).

 

Oprócz nowoczesnego silnika w wersji GreenLine wprowadzono modyfikacje techniczne, które pozwalają osiągać tak niskie zużycia paliwa i znaczne ograniczenie emisji CO2. Są to m.in. obniżenie współczynnika oporu powietrza, niższe o 15 mm podwozie, wykorzystanie specjalnych opon o niskim oporze toczenia i obniżenie masy pojazdu. Octavia w tej wersji zużywa w cyklu mieszanym 4,4 l paliwa na 100 km.

 

Model Octavia GreenLine będzie stopniowo wprowadzany we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii i Norwegii.

 

źródło: Skoda

www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.