Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Policjanci z Radomia w niekonwencjonalny sposób starają się zachęcać do bezpiecznej jazdy. Były już upominki od gwiazd filmowych dla dobrych kierowców, był karawan, który ostrzegał przed brawurą za kierownicą. Teraz – funkcjonariusze będą wręczać zaproszenia do SPA. Jak powiedział Rafał Jeżak z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, upominki będą wręczane 8 marca z okazji Dnia Kobiet. Dodał, że funkcjonariusze radomskiej „drogówki” postanowili tego dnia zadbać nie tylko o bezpieczeństwo kobiet za kierownicą, ale także o ich dobre samopoczucie i zdrowie. „Zrelaksowany kierowca jest kierowcą lepszym, a co za tym idzie także bezpieczniejszym” – wyjaśnił Jeżak.

 

Wraz z zaproszeniami na masaże relaksujące i zabiegi pielęgnacyjne w jednym z radomskich salonów kosmetycznych policjanci rozdawać będą ulotki zachęcające do badań mammograficznych i cytologicznych.

 

Radomska policja od kilku lat organizuje nietypowe akcje promujące bezpieczną jazdę. Kilkakrotnie funkcjonariusze zapraszali do Radomia znane postaci świata kultury i sportu, które wraz z nimi wyjeżdżały na wspólne patrole i nagradzali dobrych kierowców upominkami. Byli wśród nich m.in. aktor Marcin Dorociński, który rozdawał alkomaty i bramkarz Jerzy Dudek, wręczający kamizelki odblaskowe i apteczki samochodowe.

 

Według Jeżaka takie nietypowe akcje bardziej trafiają do świadomości kierowców. Sprawiają też, że o bezpieczeństwie na drodze więcej mówi się w mediach. „Kierowcy są bardziej zadowoleni i zaczynają postrzegać policjantów nie tylko w kategoriach mandatów, ale także przyjemnych niespodzianek” – powiedział Jeżak.

 

Jak dodał, „staramy się docierać do kierowców w ciekawy, zaskakujący sposób. Ciągle szukamy nowych metod promowania bezpieczeństwa na drodze”. Np. we Wszystkich Świętych na ulicach Radomia jeździł czarny – stylizowany na karawan – samochód z przyczepą mającą działać na wyobraźnię kierowców i pieszych.

 

(PAP)

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.