Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

O 27,4 proc. większa niż w pierwszych dwóch miesiącach ubiegłego roku była w styczniu i lutym 2010 r. produkcja samochodów w fabryce Fiata w Tychach – podał w czwartek Fiat Auto Poland w komunikacie.Z linii produkcyjnych tyskiego zakładu od początku roku do końca lutego zjechało 105 933 samochodów, o 22 809 więcej niż w tym samym czasie zeszłego roku. Najwięcej wyprodukowano modeli panda i fiat 500. 97,7 proc. produkcji trafiło na eksport, z czego ponad połowa do Włoch.

 

Po lutym marka Fiat znalazła się na drugim miejscu w rankingu sprzedaży aut osobowych w Polsce, po marce Skoda. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy roku Fiat Auto Poland sprzedał w Polsce 4 592 samochody osobowe, zapewniając sobie tym samym 9,2 proc. udziału w rynku; 8,7 proc. przypada na markę Fiat. Najlepiej sprzedające się modele to panda, grande punto i bravo.

 

Natomiast marka Fiat Professional jest liderem w sprzedaży samochodów dostawczych. Jak podała firma, w łącznej statystyce sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych marka Fiat jest obecnie numerem 2 na polskim rynku z łączną sprzedażą 5747 sztuk i udziałem w rynku 10,4 proc.(PAP)

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.