Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Prestiżowy konkurs Pebble Beach Concours D’Elegance w Monterey w Californii był miejscem prezentacji najnowszego modelu Bentleya.
object2 Wyjątkowy Mulsanne

Jak zapowiada producent, Mulsanne nie jest ewolucją poprzednika – modelu Arnage. Najnowsze dzieło Bentleya ma wyznaczać nowe standardy pod względem komfortu, osiągów jak i przyjemności z jazdy. Mulsanne jest większy od modelu Arnage. Do napędu posłuży potężny silnik V8 o poj. 6.75 l. Choć producent nie ujawnia, można przypuszczać, że moc silnika wyniesie co najmniej 500 KM.

Mulsanne będzie skierowany do najbogatszych tego świata. Więcej szczegółów poznamy podczas wrześniowej premiery we Frankfurcie. Wiadomo natomiast, że pierwsze auta trafią do odbiorców w połowie przyszłego roku. Nowa flagowa limuzyna Bentleya nawiązuje do modelu napędzanego 8.0-litrowym silnikiem, produkowanego w latach 1930-1931. Powstało wtedy jedynie 100 egzemplarzy. Nazwa Mulsanne pochodzi od nazwanego tak odcinka prostej słynnego toru Le Mans. Samochód będzie wytwarzany w zakładach w Crewe.

Mulsanne11808 2009 550 Wyjątkowy Mulsanne

źródło: Bentley
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.