Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Już od 21 października w Galerii Krakowskiej będzie można podziwiać słynne Mini w niecodziennych aranżacjach.Mini Kabriolet, Mini w ogrodzie, Mini „w kapslach”, Mini w pałacu Buckingham, Mini w wersji rajdowej – to tylko niektóre z 11 najwspanialszych okazów Mini Morrisów, w różnych aranżacjach, które będzie można podziwiać w dniach 21-31 października w Galerii Krakowskiej. Wystawie poświęconej legendarnym modelom Mini Morrisów towarzyszyć będzie tuning i malowanie aut areografem. Najmłodsi będą mieli okazję spróbować swoich sił na torze wyścigowym. W ten sposób będą obchodzone 50-te urodziny jednego z najmniejszych samochodów na świecie.

 

Świętowanie urodzin tego najmniejszego, ale i najpiękniejszego samochodu brytyjskiego odbywać się będzie tak uroczyście, jak na obchody półwiecza przystało. W pasażach galerii oglądać będzie można prawdziwe Mini Morrisy w niecodziennych aranżacjach, które staną się gratką nie tylko dla fanów motoryzacji, ale i wszystkich tych, którzy lubią być zaskakiwani niekonwencjonalnymi połączeniami – wystawa legendarnych modeli Mini Morrisa w jednej chwili przeniesie ich z Galerii Krakowskiej na piaski dzikich plaż, do baśniowych ogrodów, a nawet do … pałacu Buckingham. Wystawie towarzyszyć będzie szereg imprez, których bohaterem będzie stary Mini Morris Rover. To on w ciągu kilku dni przeżyje prawdziwą i niezapomnianą metamorfozę. Taką, o której z pewnością marzy wielu 50-latków.

 

22 października podczas pokazu obserwować będzie można jak za pomocą aerografu w mistrzowski sposób stary miniak nabiera nowego wyglądu i rajdowego „pazura”. W dniach od 23 do 25 października odbędzie się pokaz tuningowania miniaka, a w jego trakcie samochód ozdobiony zostanie takimi „niezbędnymi” gadżetami jak: grill, kurek do baku czy podświetlenia. Prawdziwa eksplozja świętowania nastąpi w sobotę, 24.10.2009 – wtedy odbędzie się pierwszy krakowski zlot Mini Morrisów. Na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego w godzinach od 11.00 do 17.00 zaprezentują się najpiękniejsze okazy tych samochodów, krakowscy właściciele wymienią się opiniami, będą konkursy z nagrodami. Po zlocie nastąpi uroczysty przejazd kolumny miniaków po mieście.

 

Przez wszystkie dni trwania akcji „Mini, ale wielki” w Galerii Krakowskiej odbywać się będą wyścigi samochodowe dla najmłodszych. Na poziomie -1 (obok sklepu Smyk) najmłodsi w mini Mini Morrisach zabawić się będą mogli w mini-rajdowców.

 

Harmonogram imprezy: 21-31.10.2009 – wystawa legendarnych modeli Mini Morrisa w niecodziennych aranżacjach.

 

Imprezy towarzyszące wystawie:

 

22.10.2009 – Mistrz przy pracy (malowanie auta areografem, pasaż Galerii Krakowskiej), 23-25.10 – tuning „Miniaka” (przygotowanie auta do wyścigów, pasaż Galerii Krakowskiej), 24.10.2009 – zlot na zakończenie sezonu (plac przed Galerią Krakowską), Wyścigi najmłodszych (tor wyścigowy na poziomie -1, Galeria Krakowska).

 

źródło: PR Inspiration/Foto: Museum of Childhood Edinburgh
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.