Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Alians Renault-Nissan i firma EDF przetestują 100 pojazdów z napędem elektrycznym w regionie paryskim w 2010 roku.Alians Renault-Nissan i EDF ogłosiły decyzję o przeprowadzeniu w regionie paryskim zakrojonej na szeroką skalę doświadczalnej operacji z samochodami z napędem elektrycznym. Zgodnie z treścią porozumienia podpisanego w dniu 9 października 2008 roku między Pierre Gadonneix, Prezesem EDF i Carlosem Ghosnem, prezesem Renault i Nissana, obydwaj partnerzy zamierzają rozpocząć kolejną fazę i przetestować po raz pierwszy na terenie Francji możliwość wprowadzenia na szeroką skalę systemu transportu o zerowej emisji spalin.

Począwszy od września 2010 roku 100 pojazdów wyprodukowanych przez Alians Renault-Nissan (pojazdy osobowe i lekkie dostawcze) będzie testowanych przez okres 12 miesięcy przez grupę użytkowników indywidualnych, instytucjonalnych oraz pracowników samorządów lokalnych. Będą oni mieli do swojej dyspozycji sieć punktów ładowania akumulatorów, usytuowanych zarówno w ich miejscach zamieszkania, jak również w siedzibach, na parkingach i wzdłuż dróg publicznych. Będzie to możliwe dzięki nawiązaniu technicznej i finansowej współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami ze sfery publicznej i prywatnej.

W ramach powyższej pilotażowej operacji Alians Renault-Nissan zamierza przetestować wspólnie z koncernem EDF (jeden z europejskich liderów w dziedzinie energetyki) działanie oraz sposób użytkowania swoich przyszłych modeli pojazdów z napędem elektrycznym. Udostępnione pojazdy będą identyczne z modelami seryjnymi, których wprowadzenie do sprzedaży jest przewidziane na początek 2011 roku.

Projekt Aliansu Renault-Nissan i EDF, wspierany jest przez władze Regionu Ile de France oraz departamentu Yvelines, został przygotowany również we współpracy z Publicznym Zakładem Gospodarki Przestrzennej Regionu Mantois i Seine Aval (EPAMSA). Jednocześnie projekt ten jest przedmiotem wniosku do francuskiej Agencji Ochrony Środowiska i Poszanowania Energii ADEME.

źródło: Renault
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.