Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Podczas tegorocznych wakacji w wypadkach drogowych zginęły 984 osoby, a 12 771 zostało rannych. Ogółem doszło do 9 699 wypadków. Tak wyglądają  dane podsumowujące tegoroczny okres wakacyjny. Pomimo, że w stosunku do roku ubiegłego odnotowano o prawie  1 000 wypadków  mniej, to nadal liczby są zatrważające. Policjanci zatrzymali niestety więcej nietrzeźwych kierowców.

W miniony weekend doszło do 378 wypadków, w których zginęły 43 osoby, a 524 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 1 684 nietrzeźwych kierujących. Tylko w lipcu na polskich drogach miało miejsce 4 150 wypadków, w których śmierć poniosło 457 osób, a 5 546 zostało rannych.

Przyczyny tych tragicznych zdarzeń powtarzają się niezmiennie od wielu lat: brawura, nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, alkohol oraz brak wyobraźni i poczucie bezkarności. Dlatego też policjanci nadal będą prowadzić działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Jak zawsze szczególną uwagę będą zwracali na tych, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością i pod wpływem alkoholu. Policjanci będą także sprawdzali, czy jeździmy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy przewozimy dzieci w fotelikach.

Co weekend polskie drogi patroluje kilka tysięcy policjantów drogówki, dodatkowo ustawiane są fotoradary, a na trasy wyjeżdżają radiowozy z videorejestratorami.

 
 
 
źródło: KGP
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.