Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Prezentowany podczas tegorocznej wystawy we Frankfurcie elektryczny pojazd o nazwie E-Up! znajdzie się w sprzedaży w 2013 roku.Studyjny E-Up! „zero emisji” skonstruowany został pod kierownictwem dr Ulricha Hackenberga, Członka Zarządu Marki Volkswagen ds. Rozwoju i opiera się na modułach zapowiadanej na 2011 rok New Small Family. Jednak biorąc pod uwagę długość autka – 3,19 m, jest jeszcze bardziej kompaktowy. Zastosowano w nim innowacyjną koncepcję siedzeń 3+1. Od strony stylistycznej w projekt zaangażowany był Walter de Silva.

Samochód może rozwijać prędkość 135 km/h a do jego napędu posłużył silnik elektryczny o maksymalnej mocy 60 kW (moc ciągła: 40 kW). Znajdujący się z przodu silnik napędza przednie koła, rozwijając maksymalny moment obrotowy 210 Nm. Bieg do przodu i wsteczny kierowca włącza pokrętłem na konsoli środkowej. Na osiągnięcie 100 km/h E-Up!
potrzebuje 11,3 sekundy. Przy klasycznym miejskim przyspieszaniu od 0 do 50 km/h: 3,5 sekundy. Dodajmy, że masa całkowita pojazdu wynosi 1085 kg. Przy pojemności 18 kWh zależnie od stylu jazdy można pokonać odległość do 130 km. E-Up! ładowany  może być w garażu, na parkingach lub po drodze przy miejskich „dystrybutorach prądu”, które mają się wkrótce pojawić i z których będzie można czerpać prąd korzystając z karty chipowej. W zależności od istniejącej infrastruktury pozwalającej na ładowanie baterii i od aktualnego stanu naładowania, w czasie około jednej godziny będzie można naładować do 80 proc.  W przypadku ładowania baterii w domu z normalnej sieci 230 V, potrwa to maksymalnie pięć godzin.

VW%20E Up2 0810 2009 550 W salonach VW pojawi się model E Up!

źródło: VW
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.