Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jury konkursu WCOTY przyznało tytuł „Word Car of the Year 2010″ modelowi Volkswagen Polo. W 2009 roku wyróżnienie to przypadło w udziale innemu modelowi Volkswagena – Golfowi. W tym roku rywalami w finale plebiscytu World Car of the Year były trzy modele: Mercedes Benz E-Class, Toyota Prius i Volkswagen Polo (w kolejności alfabetycznej).

 

Volkswagen uzyskał także, przyznawany w ramach odbywającego się corocznie konkursu World Car Awards tytuł World Green Car, który stał się jedną z najbardziej prestiżowych, miarodajnych i znaczących nagród tego rodzaju.

 

W konkursie o tytuł World Green Car 2010 jury przyznało pierwszeństwo technologii BlueMotion (dostępnej dla Polo, Golfa i Passata) przed dwoma innymi finalistami (Honda Insight i Toyota Prius).

 

Wyróżnienie World Car of the Year oraz World Green Car 2010 odebrał, podczas New York International Auto Show na Manhattanie, Walter de Silva, szef designu Volkswagen Group. „Nowa generacja Volkswagena Polo fascynuje zarówno prostą, ponadczasową stylistyką jak i oszczędnością. Już ponad 230.000 klientów z całego świata zamówiło nowe Polo”.

 

W ciągu siedmiu lat istnienia, odbywający się corocznie plebiscyt World Car Awards stał się jednym z najważniejszych konkursów tego rodzaju na świecie. Większość z 59 jurorów World Car, pochodzących z 25 krajów, spośród 30 konkurentów, wybrała właśnie Polo.

 

Autor: Marcin Skrzyński, mototarget.pl
Źródło: Volkswagen, WCOTY, fot. Volkswagen

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 2 w artykule: ”Volkswagen Polo zdobył tytuł „World Car of the Year 2010″”

  1. nba 2k16 mt pisze:

    nba 2k16 mt…

    Good page, Continue the good job. Thank you!….

  2. COUNTERSTRIKE pisze:

    COUNTERSTRIKE…

    I delight in the info on your web site. Thank you so much!….