Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Hybrydowa Toyota Prius pozostaje najlepiej sprzedającym się samochodem w Japonii , pomimo problemów, jakie producent przeżywa na całym świecie i jakie dotyczą też tego modelu.Według opublikowanych w czwartek danych Japońskiego Stowarzyszenia Dealerów Samochodowych, w lutym sprzedano w Japonii ponad 27 tys. egzemplarzy Toyoty Prius, co powoduje, że jest ona już 10 miesiąc z rzędu najchętniej kupowanym samochodem.

 

Na drugim miejscu znalazła się Honda Fit, a na kolejnych znów modele Toyoty – Vitz, Passo i Corolla.

 

Zdaniem analityków rynku, wynika to z faktu, iż Prius spala wyjątkowo mało paliwa dzięki alternatywnemu napędzaniu silnikiem spalinowym i elektrycznym oraz systemowi zachęt (w tym ulg podatkowych) przy zakupie, wprowadzonym przez rząd japoński.

 

Prius jest tak popularny, że japońskie fabryki Toyoty nie nadążają z produkcją i czas oczekiwania na odbiór auta wynosi obecnie ok. 6 miesięcy.

 

Tymczasem Prius znalazł się wśród modeli, które Toyota odwołała do naprawy na całym świecie z powodu możliwości wystąpienia awarii systemu hamulcowego. Koncern, będący obecnie największym producentem samochodów na świecie, odwołał do naprawy łącznie ok. 8,5 mln swych samochodów. W większości dotyczy to Stanów Zjednoczonych, ale także Europy i krajów azjatyckich.

 

Sprzedaż samochodów Toyoty w USA spadła w lutym o ok. 9 proc., czyli mniej niż się obawiano. Jednak, jak pisze Associated Press, może się to zmienić bowiem napływają sygnały, że Amerykanie są niezadowoleni z jakości darmowych napraw ich samochodów w serwisie Toyoty. Część klientów utrzymuje, że w ich samochodach nadal zacinają się pedały przyspieszenia i przesuwają się dywaniki podłogowe. (PAP)

foto: Toyota,
źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.