Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Porsche zaparkowane przed centrum badawczym BMW wzbudza spore zainteresowanie. Okazuje się, że seryjne Porsche Boxster zaparkowane w odpowiednim miejscu może wzbudzić sensację. W tym konkretnym wypadku miejscem postoju jest parking przed centrum badawczym BMW FIZ w Monachium. FIZ (Forschungs und Innovationszentrum) to miejsce, gdzie kadra inżynierska BMW opracowuje technologie hybrydowe m.in. dla potrzeb serii 3, 5 i i8.

Matthias Mueller, prezes Porsche, już w zeszłym roku ogłosił pełną hybrydyzację gamy modelowej marki. Mimo to firma posiada tylko jeden rodzaj napędu hybrydowego, który powstał w oparciu o doładowany  silnik V6, adekwatny jedynie dla dużych samochodów. A co z mniejszymi modelami, takimi jak Boxster?

Być może roadster Porsche zaparkowany przed BMW FIZ oznacza rozpoczęcie współpracy między dwoma niemieckimi gigantami w celu zrealizowania koncepcji kompaktowego napędu hybrydowego. Taka współpraca nikogo w dzisiejszych czasach nie dziwi, tym bardzie, że BMW należy do koncernów, które zarabiają na sprzedaży swojej technologii (np. silniki sprzedawane do Saaba).

Jeszcze w tym roku Porsche pokaże nowego Boxstera. Samochód może być napędzany 2,5-litrowym silnikiem o 4-cylindrach projektu Porsche. Być może pojawi się również odmiana hybrydowa z technologią BMW pod maską.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.