Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych wymyśliły niecodzienny sposób na przyciągnięcie nowych rekrutów.

We współpracy z Galpin Auto Sports, firmą znaną m.in. z programu Pimp My Ride, przygotowano dwa wyjątkowe supersamochody. Pierwszy z nich to biały Ford Mustang ‘X-1’, wyposażony w V8 o pojemności 4.6 l i mocy 500 koni mechanicznych. Silnik został dostarczony przez wyścigowy oddział Forda. Wnętrze przypomina kabinę myśliwca – jest tylko jeden fotel, umieszczony centralnie, w dodatku katapultowany, drążek sterowniczy oraz tablica przyrządów w stylu high-tech. Z zewnątrz wyróżnia go szeroki body kit, ciemne koła oraz drzwi typu Lambo.

 

 

Drugi projekt, jeszcze bardziej radykalny, to czarny Dodge Challenger ‘Vapor’. Matowe wykończenie przywodzi na myśl amerykańskie samoloty Stealth. Wnętrze z włókna węglowego, farba pochłaniająca promienie radarów, zestaw czujników odległości, kamera z noktowizorem i trybem termowizyjnym o zasięgu ćwierć mili. To nie wszystko – istnieje możliwość przejścia w tryb stealth – samochód porusza się wtedy w całkowitej ciszy.

 

 

Zwariowane? Zapewne. Zabawne? Oczywiście. Oba samochody będą teraz odwiedzały różne zakątki Stanów Zjednoczonych. Cel jest jeden – wzbudzenie zainteresowania wśród młodych mężczyzn i zachęcenie do wstąpienia w szeregi armii. Czy pomysł okaże się skuteczny? Na to pytanie poznamy odpowiedź niebawem.

 

 

Łukasz Parylak
Źródło: Carscoop/U.S. Air Force
Foto: U.S. Air Force

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.