Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Koniec z domysłami. Podczas wrześniowej wystawy IAA we Frankfurcie Skoda zaprezentuje model Superb w wersji kombi.Dopiero byliśmy świadkami premiery modelu Yeti a tymczasem czeski producent szykuje już kolejną nowość. Po raz pierwszy flagowy Superb będzie wytwarzany w wersji kombi. I choć producent na razie nie ujawnia żadnych szczegółów dotyczących tego auta, to można oczekiwać, że Skoda i tym razem wszystkich zaskoczy. A czym? Z pewnością atrakcyjnym stosunkiem wartości do ceny, bogatym wyposażeniem, czy też przestronnym wnętrzem.

Jak podają wiarygodne źródła, Superb Combi będzie mierzył około 4,84 m długości (nieco więcej niż limuzyna), a bagażnik może mieć pojemność aż około 2000 litrów. Na rynku niemieckim nowy model Skody spodziewany jest w pierwszych miesiącach przyszłego roku. W gamie jednostek napędowych znajdziemy trzy silniki benzynowe i trzy diesle, dostępne w aktualnej gamie Superba. Będą one współpracować z manualną skrzynią biegów o pięciu lub sześciu przełożeniach. Jako opcja dostępna będzie też przekładnia DSG.

Dodajmy, że obecna generacja tego modelu po blisko roku od momentu wprowadzenia jej na rynek, znalazła ponad 42 tys. nabywców. Kombi z pewnością przyczyni się do poprawienia tego wyniku.

źródło: Skoda
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.