Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Do końca września br. z salonów Mercedesa w Polsce wyjechało 3 563 osobowych aut.Jest to rekordowy wynik. Na czele stawki pozostaje Klasa C, na którą zdecydowało się prawie tysiąc klientów. Warto przy tym dodać, że wszystkie zakupione pojazdy pozostają w kraju. Sporym zainteresowaniem cieszą się także modele Klasy B (619 sztuk), GLK (258 sztuk), a także nowa Klasa E (283 sztuk) i wszystkie modele coupe.

Ponadto sprzedane zostały dwa nowe Mercedesy SLR McLaren 722 Roadster.

Wynik 3 563 samochodów osobowych daje niemieckiej marce pozycję lidera sprzedaży samochodów segmentu premium w Polsce. Liczba sprzedanych Mercedesów w kraju odzwierciedla faktyczną sprzedaż na rynku lokalnym.

„Do tej pory nieco ponad 8 proc. wszystkich naszych samochodów zostało sprzedanych z homologacją ciężarową. W przypadku największych modeli, takich jak GL, odsetek ten sięgał nawet 50 proc. Bardzo pozytywnie odbieramy duże zainteresowanie najmniejszym offroaderem – GLK. Jednak największym osiągnięciem jest to, że w czasach, kiedy w ogłoszeniach królują informacje o samochodach z kratką, Polacy kupili ponad 250 luksusowych modeli Mercedesa z nadwoziami typu coupe. To pokazuje potencjał naszego rynku. Oznacza też, że Polacy, którzy odnoszą sukcesy, chcą to podkreślać. Warto wspomnieć, że od września nasze samochody można już kupić we wszystkich województwach. Mamy największą i najlepszą sieć dealerską w segmencie Premium w Polsce” – mówi Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars.

Mercedes-Benz posiada w ofercie 8 modeli samochodów osobowych dostępnych z pełnym odliczeniem VAT. Do końca września ponad 2 350 samochodów zostało zakupionych przez firmy, z czego niemal 900 w ramach flotowego programu Mercedes-Benz BusinessCars.

„Już w tej chwili wiemy, że cały rok 2009 będzie rekordowy. Suma wydanych do końca września samochodów i banku zamówień przekroczyła już poziom z końca roku 2008” – dodaje Paweł Miszkowski.
 
Mercedes SLR McLaren Roadster 2 0910 2009 550jpg Sukcesy Mercedesa
 
źródło: Mercedes-Benz Polska
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.