Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Zamieszanie związane ze sprzedażą Saaba jest duże, a czas nieubłaganie ucieka – 7 stycznia już jutro.Według doniesień szwedzkiego dziennika biznesowego „Dagens Industri”, holenderski Spyker przygotowuje kolejną ofertę wykupienia Saaba z rąk General Motors. To już trzecia propozycja Spykera – dwie pierwsze zostały odrzucone przez General Motors, ponieważ nie spełniały oczekiwań amerykańskiego koncernu.

 

W wywiadzie dla agencji Reuters prezes Spykera, Victor Muller, powiedział, że pełna oferta powinna zostać złożona jeszcze przed upływem ostatecznego terminu przypadającego na 7 stycznia.

 

Jeśli umowa dojdzie do skutku, Spyker planuje od razu odbudować markę Saab w oparciu o modele 9-3, 9-5 i 9-4X, a także przygotowywany najmniejszy model w gamie oznaczony jako 9-1. Ponadto Muller zapewnił, że Saab pozostanie w Szwecji w mieście Trollhattan i utrzyma swoje powiązania produkcyjne z General Motors. Co więcej, General Motors nadal będzie produkować silniki dla Saaba.

 

Muller powiedział, że fabryka w Trollhattan nadal będzie produkować większość modeli Saaba, w tym najnowszy 9-5, który zadebiutuje wiosną tego roku, jak również nowe 9-3, którego premierę zaplanowano na 2012 rok. Z kolei crossover 9-4X będzie produkowany w fabryce General Motors w Ramos Arizpe, w Meksyku – sama premiera samochodu powinna odbyć się pod koniec 2010 lub na początku 2011 roku.

 

Autor: TH
Źródło: mototarget.pl
fot. Saab

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.