Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Japoński producent otwiera ośrodek Sportcars Shop przy torze Nurburgring. Nissan zaangażowany jest nie tylko w legendarny wyścig 24-godzinny ale również obecny jest na stałe na torze w górach Eifel i dlatego też w marcu 2007 roku, otworzył własne centrum testowe w Troisdorf niedaleko Bonn, skąd nowe modele samochodów wyruszają na testy przeprowadzane na Nordschleife. W kwietniu ubiegłego roku, w czasie testowania nowego sportowego GT-R, Nissan uzyskał legendarny czas przejazdu odcinka o długości 20,8 kilometra. Najnowsza wersja tego sportowego bolidu, napędzana silnikiem o mocy 486 KM, ustanowiła nowy rekord: 7 minut i 26,7 sekundy.

Nowym przedsięwzięciem Nissana jest otwarcie ośrodka Sportscars Shop przy nowym ring°boulevard na Nürburgring, w którym goście będą mogli dokładniej poznać sportowe auta Nissana. W ten sposób producent chce popularyzować ideę wyścigów wśród fanów marki z całego świata i umożliwić gościom bliższy kontakt z jego pojazdami. Nissan Sportscars Shop, zajmujący powierzchnię około 500 m kwadratowych, został otwarty 9 lipca, w ramach uroczystości poświęconych nowemu torowi Nürburgring.

Codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00, goście specjalnej placówki Nissana będą mogli oglądać samochody sportowe tej marki, zaopatrzyć się w produkty odpowiadające ich stylowi życia lub po prostu odpocząć w specjalnie urządzonej poczekalni. Oprócz GT-R i jednego z zaledwie 80 wyprodukowanych 370Z NÜRBURGRING EDITION w ośrodku znajdzie się także egzemplarz GT-R w wersji SpecV. To jedyne miejsce w Europie, w którym można będzie oglądać ten wybitnie ekskluzywny pojazd.

SpecV to superwyczynowa wersja Nissana, w której wprowadzono liczne modyfikacje w porównaniu z modelem seryjnym – takie jak dodatkowe elementy z włókna węglowego, węglowo-ceramiczne hamulce, tytanowy układ wydechowy i obsługiwany przyciskiem układ krótkotrwałego zwiększania momentu obrotowego. Przeszkolony personel jest gotów udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące samochodów i skontaktować potencjalnego klienta z handlowcem z salonu sprzedaży. Sprzedaż GT-R SpecV rozpocznie się jeszcze w tym roku, a ceny zostaną podane w najbliższych miesiącach.

Goście odwiedzający Sportscar Shop mogą także zakupić produkty Nissana oraz NISMO, czyli działu japońskiej marki odpowiedzialnego ze sport samochodowy. Oferta obejmuje rzadkie przedmioty importowane z Japonii oraz modele samochodów w pomniejszonej skali.

Nissan Sportscars Shop ma także pełnić istotną rolę w wielu przedsięwzięciach firmy o charakterze marketingowym i handlowym, w tym zaplanowany na październik br. tydzień specjalnych atrakcji, takich jak pokaz dryftu na Nürburgring, dni z Nissanem GT-R na Nordschleife czy „zmysłowa podróż” przez malownicze okolice w górach Eifel otaczających tor wyścigowy.

Dodajmy, że rozbudowa toru Nürburgring i stworzenie tam całorocznego centrum rekreacyjno-biznesowego jest ważnym etapem w historii Nordschleife zbudowanej w 1927 roku. Oprócz nowej trybuny głównej z 5000 miejsc pod dachem w bezpośrednim sąsiedztwie toru urządzono także nowe tereny, na których będą organizowane prezentacje i inne imprezy. Przygotowano również dodatkowe miejsca noclegowe.

źródło: Nissan
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.