Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Skoda Auto Polska S.A. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre modele Roomster i Superb II mogą stwarzać problemy w eksploatacji.Przedstawicielstwo Skody poinformowało, że w niektórych samochodach Skoda Roomster, rocznik modelowy 2010, wyprodukowanych w Czechach, z powodu nieprawidłowości na etapie produkcji, istnieje ryzyko, że zamontowany w tych samochodach element tylnego, środkowego pasa bezpieczeństwa może nie odpowiadać parametrom wymienionym w dokumentacji technicznej.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych zostało  54 samochody.  

Importer powiadomił również, że w niektórych egzemplarzach Skoda Superb II wyposażonych w silnik Diesla bez ogrzewania postojowego, wyprodukowanych w Czechach w okresie od 16 lipca 2008 do 25 lutego 2009, z powodu nieprawidłowego przykręcenia przewodu masowego elementu grzejnego systemu ogrzewania dodatkowego, istnieje ryzyko termicznego przeciążenia tej części. Wada ta może doprowadzić do termicznego uszkodzenia pojazdu. Kampanią serwisową na w Polsce objętych jest 20 samochodów.

Skoda Auto Polska S.A. poinformował UOKiK, że posiadacze pojazdów objętych kampanią, zostali indywidualnie powiadomieni o konieczności odwiedzenia autoryzowanych serwisów, gdzie na koszt producenta dokonane zostaną niezbędne przeglądy i modyfikacje.

Skoda Roomster 1910 2009 450 Skoda zaprasza do serwisu

źródło: UOKiK/Foto: Skoda
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.