Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

GM w ekspresowym tempie sprzedaje swoje nierentowne marki. Po Hummerze i Saturnie przyszła kolej na szwedzkiego Saaba, który ma szansę „wrócić” do ojczyzny za sprawą Koenigsegg’a.

Kupnem Saaba są zainteresowane trzy firmy (w tym Fiat), ale to producent sportowych aut z Angelholm w Szwecji ma najlepszą ofertę. Koenigsegg sprzedał, co prawda w ubiegłym roku zaledwie 18 samochodów, lecz jak podkreślają właściciele firmy, dzięki Saabowi za sprawą swojej wiedzy i technologii, Koenigsegg mógłby rozpocząć produkcję ekskluzywnych aut sportowych na szerszą skalę. Jeśli plany szwedzkiego producenta doszłyby do skutku, to byłby to cios we włoskiego Fiata, który po nieudanych staraniach o Opla po raz kolejny odniósłby porażkę.

 

Doniesienia na temat domniemanego przejęcia przez Koenigsegg’a nie skomentowało na razie ani General Motors, ani sam Saab. Saab od 8 lat nie wypracował zysku, a w ubiegłym roku miał prawie 400 mln dolarów straty. Podobny wynik oczekiwany jest na ten rok. W ubiegłym roku sprzedaż firmy spadła o jedną czwartą – do 93 tys. sztuk.

źródło: Dziennik/tvn24.pl/Foto: Saab
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.