Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Renault Sport inauguruje powrót marki Gordini, wprowadzając nowy, ekskluzywny model samochodu sportowego, który swoim charakterem nawiązuje do kanonów stylistyki Gordini.object2 Renault wprowadza Twingo Gordini RS

Niebieski kolor nadwozia, białe pasy i skórzana, pikowana tapicerka, to elementy wystroju, które teraz dostępne będą w zdecydowanie nowoczesnej odmianie.

 

Luksusowy, sportowy samochód miejski, którego liczne elementy wyraźnie świadczą o francuskim rodowodzie, jest hołdem oddanym Gordiniemu. Wersja ta adresowana jest do klientów poszukujących samochodu wyróżniającego się designer i podkreślającego ich osobowość.

 

Światowa premiera Twingo Gordini R.S. odbędzie się w Atelier Renault na Polach Elizejskich w ramach ekspozycji Niebieskie Boże Narodzenie. Sprzedaż samochodu w Europie ruszy od marca 2010.

 

Na polskim rynku Twingo Gordini będzie dostępne w wersji GT. Jego sprzedaż rozpocznie się w połowie przyszłego roku.

 

LESIGN PRZYWOŁUJĄCY SPORTOWE EMOCJE

Nadwozie Twingo Gordini R.S. ma niebieski, metalizowany kolor o jasnym połysku z dwoma legendarnymi już białymi pasami.

 

Na zderzakach z przodu i z tyłu widnieją czarne, błyszczące elementy, a kontrastujące białe wykończenie podkreśla formę świateł przeciwmgłowych, lusterek zewnętrznych oraz tylnego spojlera.

 

Po obu stronach nadwozia znajduje się oznakowanie Gordini Series nawiązujące do dawnych zawodów pucharu Gordini, którego wyścigi kwalifikacyjne były znane właśnie pod nazwą Series.

 

Specjalne, 17-calowe felgi z lekkiego stopu o czarnym lub niebieskim wykończeniu uzupełniają ekskluzywne wykończenie samochodu.

 

W kabinie panuje wyraźnie sportowy duch Gordini: – fotele Renault Sport ze wzmocnionym trzymaniem bocznym pokryte czarną i niebieską pikowaną skórą ze znakiem Gordini; – wstawki z niebieskiej skóry w tapicerce drzwi; – kierownica pokryta skórą koloru czarnego i niebieskiego, na której zaznaczono punkt 0 z dwoma białymi paskami; – dźwignia zmiany biegów z niebieskim mieszkiem i gałką ze znakiem Gordini; – niebieska tarcza obrotomierza z białą obwódką; – daszek na desce rozdzielczej tapicerowany ze specjalnym stebnowaniem.

 

RENAULT TWINGO GORDINI R.S. – PRODUKT RENAULT SPORT

W nowej wersji samochodu wykorzystano całą gamę rozwiązań opracowanych przez Renault Sport, co czyni z niego godnego kontynuatora idei wyścigów samochodowych Gordini:
– układ jezdny Sport ze specjalnymi, 17-calowymi felgami sprawia, że samochód zapewnia wygodną, codzienną eksploatację, oferując jednocześnie wyjątkowo dobre trzymanie się drogi;
– silnik benzynowy 1,6 l o mocy 133 KM
– elastyczny i dynamiczny, o sportowym brzmieniu, gwarantuje mocne wrażenia z jazdy;
– precyzyjny i czuły układ kierowniczy zwiększa przyjemność prowadzenia samochodu;
– silne i wytrzymałe hamulce.

 

SUKCES TWINGO TRWA

Sprzedaż Twingo na rynkach europejskich w segmencie A nadal wzrasta i jest większa o 20% w stosunku do roku 2008. Od stycznia do października 2009 roku sprzedano 140 700 sztuk tego modelu. We Francji samochód ten, dzięki sprzedaży wynoszącej 83 000 sztuk, już drugi rok z rzędu zajmuje czołowe miejsce w klasie samochodów miejskich. Twingo jest blisko co trzecim sprzedanym autem w swojej klasie. Wynik ten przekłada się na wzrost o 53% w porównaniu do roku ubiegłego.

 

Wersje Twingo Renault Sport, lidera w segmencie małych samochodów sportowych, przyczyniają się do wzmocnienia i popularyzacji wizerunku Twingo. Twingo Gordini R.S. pozwoli pozyskać nowe grupy klientów, poszukujących sportowego samochodu o eleganckim i wyróżniającym się designie.

 

LISTA SERYJNEGO WYPOSAŻENIA GODNA WYŻSZEJ KLASY

Jako uzupełnienie bogatego wyposażenia wersji Renault Sport oferowane są następujące elementy:
– lakier metalizowany błękit malte lub czarny perłowy;
– felgi aluminiowe 17’’ z czarnym, połyskującym wykończeniem;
– klimatyzacja sterowana automatycznie;
– automatyczne włączanie świateł i czujnik deszczu;
– regulator ogranicznik prędkości;
– system ESP z możliwością całkowitego odłączenia;
– radioodtwarzacz CD 80 W z MP3 i oddzielnym wyświetlaczem oraz pilotem sterowania pod kierownicą;
– gniazdo RCA do podłączenia przenośnego odtwarzacza audio (iPod lub MP3);
– przyciemniane szyby boczne i tylna;
– niezależnie przesuwane tylne fotele zapewniające przestrzeń bagażnika od 285 do 959 dm3 (VDA).

 

MOŻLIWOŚĆ INDYWIDUALNEGO WYBORU WYPOSAŻENIA

– zawieszenie Cup;
– felgi aluminiowe 17’’ z niebieskim, połyskującym wykończeniem;
– radioodtwarzacz CD Box z zestawem głośnomówiącym do telefonu Bluetooth®;
– boczne kurtyny powietrzne;
– otwierany dach panoramiczny;
– obudowa kluczyka Gordini;
– dywaniki Gordini.

 

Ceny samochodu zostaną podane w dniu otwarcia zamówień, we Francji nastąpi to 15 lutego 2010 roku.

 

Autor: TH
Źródło: Moto Target
foto. Renault

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.