Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Współczesna, nasycona seksem popkultura nadała wręcz mityczne znaczenie punktowi G, kojarząc go ze źródłem niezwykłych doznań. Jeśli przeniesiemy ten sposób myślenia do motoryzacji, to nowa Panamera od TechArtu też ma punkt G.Wygląd czterodrzwiowej limuzyny Porsche może być dyskusyjny, podobnie jak zestawy tuningowe oferowane do tego modelu przez firmę TechArt. Jest jednak jeszcze jedna kwestia, z którą nie powinno się dyskutować – osiągi.

 

Panamera Turbo już w standardzie generuje okrągłe 500 KM, o wiele więcej niż przeciętny biznesmen z londyńskiego City potrzebuje, by dotrzeć do podmiejskiej willi. Mimo to mogą się pojawić tacy, u których moc ta rodzi niedosyt. I tutaj pojawia się TechArt ze swoim zestawem usprawniającym. Pozwala on na wykrzesanie dodatkowych 80 KM i podbija moment obrotowy do 830 Nm. Wraz z mocą, rosną osiągi – setka w 3,8 s, 200km/h w 12,5 s i maksymalna prędkość 315 km/h. To wszystko za dotknięciem jednego guzika.

 

Co więcej, w przeciwieństwie do punktu G, guzika nie trzeba długo szukać – jest na środku deski rozdzielczej. Czysta przyjemność!

 

panamera 29072010 550 Punkt G w Porsche Panamera?

Autor: Michał Łuczyński
Źródło: Mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.