Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Specjalna, odchudzona wersja Caymana zostanie pokazana na nadchodzących targach w L.A. object2 Porsche Cayman Clubsport zadebiutuje w L.A.

Porsche raczy ostatnio swoich klientów limitowanymi i specjalnymi wersjami swoich sportowych modeli. Po klasycznym Porsche 911 przyszedł czas na jego młodszeo brata Caymana. Plotki głoszą, że za kilka tygodni niemiecki producent pokaże na targach w L.A. specjalną odmianę Caymana, przygotowaną z myślą o osobach ceniących sobie sport motorowy i lubiących spędzać czas na torze.

 

Bokser o mocy 3,4-litra będzie dostarczał 333 KM. Clubsport będzie nawet o ok. 80 kg lżejszy od standarowej odmiany S, a do setki będzie się rozpędzał w 4,6 s. Poza udoskonaleniami areodynamicznymi karoserii i poprawionym sterowaniem, Porsche zaoferuje swoim klientom „track pack”. W jego skład wejdą: częściowa klatka bezpieczeństwa, fotele z pasami szelkowymi i system gaśniczy.

 

Jeśli plotki o nowym Caymanie potwierdzą się, to możliwe, że samochód pojawi się na rynku na przełomie 2010/2011 r. Obserwując aktualną tendencję w Porsche, Clubsport zostanie zapewne wypuszczony jako limitowana i ekstremalnie droga odmiana. Fani marki i milionerzy zapewne już zacierają dłonie.

 

Autor: Michał Łuczyński
Źródło: Mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.