Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Po modelu 911 przyszedł czas na Boxstera. Porsche zaoferuje swoim klientom 987 egzemplarzy swojego roadstera w wersji Black Edition. Jak sama nazwa wskazuje motywem przewodnim wersji specjalnej Black Edition jest czerń. Kolor ten pokrywa wszystko od wnętrza przez nadwozie, aż po 10-ramienne felgi, których wzór został zapożyczony z modelu Boxster Spyder. Czarne są nawet pałąki za fotelami. Jak na wersję specjalną przystało Black Edition jest bardzo bogato wyposażony. Klient otrzymuje komplet wszystkich udogodnień, a jedynymi opcjami, które dodatkowo można zakreślić na liście są hamulce ceramiczne, system regulowanego zawieszenia i fotele wykonane w całości ze skóry.

 

Do napędu czarnego Boxstera służy 320-konny silnik typu bokser o pojemności 3,4 l. Zarówno moc jak i moment obrotowy wynoszący 370 Nm, są o 10 jednostek wyższe w porównaniu do modelu bazowego. 100 km/h pojawia się na prędkościomierzu po 5,2 s, a prędkość maksymalna wynosi 276 km/h.

poddddddrschadcf 700 Porsche Boxster Black Edition

 

Porsche przygotowało 987 egzemplarzy edycji Black Edition, a każdy z nich kosztuje 63,404 euro. Czarny Boxster pojawi się w salonach w marcu.

 

Autor: Michał Łuczyński
Źródło: Porsche, informacja Mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.