Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Auta różnych marek wyglądające zwyczajnie ale… . Ponad 260 policyjnych wideorejestratorów wykorzystuje na co dzień policja.To dzięki nim policjanci mogą sprawnie zatrzymywać łamiących przepisy na drogach. Volkswageny, Fordy, Ople, Skody, Kie, Saaby wyglądają, jak zwykłe auta, ale ich silniki dysponują większą mocą a dodatkowym elementem, który je niekiedy wyróżnia spośród innych policyjnych aut, to tablica świetlna z napisem „Policja. Jedź za nami. Zatrzymaj się”. Policyjnych wideorejestratorów jest w naszym kraju obecnie ponad 260. Można je spotkać na każdej z wojewódzkich dróg. Najwięcej radiowozów z wideorejestratorami, bo aż około 40 patroluje drogi mazowieckie. W pozostałych województwach jest ich od 10 do 20 aut.

Samochody wyposażone w wideorejestratory pomagają w zatrzymywaniu łamiących przepisy ruchu drogowego. Wideorejestratory dokładnie dokonują pomiaru prędkości, obraz jest również zapisywany na dysku. Za pomocą tych urządzeń funkcjonariusze dokonują pomiaru w czasie jazdy. Dzięki temu mogą natychmiast doprowadzić do zatrzymania kierowcy zagrażającego bezpieczeństwu innych.

Jak wynika z ostatnich policyjnych statystyk obejmujących okres od stycznia do czerwca br. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2008, ilość wypadków drogowych spadła 14,13 proc., liczba osób zabitych zmniejszyła się o 21,81 proc., a rannych o 13,23 proc.

W miniony weekend na polskich drogach doszło do aż 419 wypadków, w których zginęło 48 osób a 603 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1516 nietrzeźwych kierujących.

źródło: KGP
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.