Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Czy najtańszy samochód świata jest w stanie sprostać surowym normom bezpieczeństwa obowiązującym w Europie? Tata Motors w lipcu przeprowadziła testy zderzeniowe wersji azjatyckiej w centrum MIRA koło Birmingham, w obecności BVCA (Brititain’s Vehicle Certification Authority) oraz dziennikarzy motoryzacyjnych.  

Testy zderzeniowe obejmowały pełne spektrum zdarzeń, w tym zderzenie czołowe z przesunięciem (najpowszechniejszy przypadek zdarzeń na drodze) oraz testy boczne. Testowana wersja dodatkowo została wyposażona w przednie poduszki czołowe.

Test z przesunięciem wykonany był przy prędkości 56 km/h i przesunięciu pojazdu w stosunku do przeszkody o 40 proc. Wynik testów oceniono pozytywnie. Przy tej okazji dr Clive Hickman z Tata Motors ETC Birmingham (Europejskie Centrum Technologiczne) ogłosił, że „Tata Nano Europa będzie pojazdem, którego konstrukcja zapewni uzyskanie w testach EuroNCAP 4 gwiazdek”.

Jeden z najsłynniejszym pojazdów świata, Tata Nano, pojawi się na europejskim rynku w 2011 r. Wersja przygotowana dla Europy, Tata Nano Europa, będzie dłuższa o 15 cm, szersza o 5 cm od obecnej wersji sprzedawanej na rynkach azjatyckich oraz jak zapewnia producent będzie spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa i emisji spalin.

źródło: Marubeni Motors Poland/Tata
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.