Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Peugeot ujawnił przedpremierowe zdjęcia sportowego modelu RCZ.object2 Peugeot RCZ oficjalnie

Studium sportowego coupe, nieco przypominające Audi TT spotkało się z ciepłym przyjęciem. Wersja produkcyjna zachowała 99 proc. elementów conceptu. Kompaktowe Coupé 2+2 powstało jako samochód ekskluzywny, skierowany do nowoczesnej i wymagającej klienteli.

Nazwa RCZ symbolizuje wyróżniającą się i szczególną pozycję w gamie Peugeot, gdyż jest pierwszym samochodem bez numeracji i bez środkowego ani podwójnego zera w oznaczeniu.

Wyzwaniem projektu był szczególnie krótki czas na opracowanie tego pojazdu. Udało się to zaledwie po dwóch latach od prezentacji conceptu. RCZ zostanie pokazane po raz pierwszy szerokiej publiczności, w ostatecznej formie podczas tegorocznego 63 Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

W gamie jednostek napędowych znajdzie się benzynowa jednostka 1.6 Turbo w wersji 156 i 200-konnej. W obydwu odmianach, napęd przenoszony jest za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej. Mocniejsza wersja ma osiągać 100 km/h w 6,5 sek. zużywając średnio 7,1 l/100 km (emisja CO2 na poziomie 165 g/km). Przewidziano również silnik wysokoprężny HDi o poj. 2.0 i mocy 163 KM. Samochód w tej wersji także otrzyma 6-biegową przekładnią manualną. Zaletą będzie niskie zużycie paliwa – 5,4 l/100 km oraz niewielka emisja CO2 – 139 g/km.

Produkcją modelu RCZ zajmą się austriackie zakłady Magna Steyr. Sprzedaż rozpocznie się wiosną 2010 roku.

Peugeot RCZ 2 1808 2009 550 Peugeot RCZ oficjalnie

źródło: Peugeot/Carscoop
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.