Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Na chwilę dosłownie przed oficjalną premierą, prezentujemy Skodę Superb w wersji kombi.object2 Oto Skoda Superb kombi

Drugą tegoroczną nowością Skody obok modelu Yeti jest właśnie Superb kombi. Dodajmy, że po raz pierwszy flagowe auto czeskiej marki będzie wytwarzane w wersji kombi. Mocną stroną pojazdu będzie zapewne i tym razem atrakcyjny stosunek wartości do ceny, bogate wyposażenie, czy też przestronne wnętrze.

Jak podają wiarygodne źródła, Superb Combi będzie mierzył około 4,84 m długości (nieco więcej niż limuzyna), a bagażnik może mieć pojemność aż około 2000 litrów (standardowo 633 litry). Na rynku niemieckim nowy model Skody spodziewany jest w pierwszych miesiącach przyszłego roku. W gamie jednostek napędowych znajdziemy trzy silniki benzynowe i trzy diesle, dostępne w aktualnej gamie Superba. Będą one współpracować z manualną skrzynią biegów o pięciu lub sześciu przełożeniach. Jako opcja dostępna będzie też przekładnia DSG.

Dodajmy, że obecna generacja tego modelu po blisko roku od momentu wprowadzenia jej na rynek, znalazła ponad 42 tys. nabywców. Kombi z pewnością przyczyni się do poprawienia tego wyniku.

Premiera Superba kombi podczas wystawy we Frankfurcie.

źródło: Skoda/Carscoop  
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.