Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Do końca sierpnia wszystkie jednostki policji mają wycofać z użytkowania wyeksploatowane furgony napędzane silnikami benzynowymi. Wysłużone Volkswageny Transportery T4 i Fordy Transity zostaną zastąpione przez nowe, ekonomiczne pojazdy, zakupione w ramach programu modernizacji policji. Nowe samochody będą znacznie tańsze w eksploatacji.

W pierwszej kolejności zostaną wycofane z użytkowania te pojazdy, które są przestarzałe i wyeksploatowane, a więc furgony z silnikami benzynowymi. Popularnie używane przez policjantów VW Transportery czy Fordy Transity zużywają od 13 do nawet 15 litrów benzyny. Przy średniej cenie 4,62 zł za litr trudno określić je mianem ekonomicznych. Zastąpią je więc nowe auta, które na 100 km spalają od 8 do 9 litrów ropy.

Jeżeli porównamy ilość spalania i ceny paliw, okaże się, że eksploatacja pojazdów nowego typu jest tańsza o około 50 proc. Nowe auta są jednak nie tylko bardziej ekonomiczne. Zgodnie z zaleceniami producentów przeglądy techniczne w ich przypadku przeprowadza się dopiero po przejechaniu co najmniej 20-30 tys. km.

W ramach programu modernizacji policji w latach 2008-2009 zakupiono 2 195 nowych pojazdów typu furgon. Kolejne 848 sztuk czeka jeszcze na odbiór. Nowe samochody trafią do tych jednostek, które wycofają stare benzynowe furgonetki.  
 
 
źródło: KGP
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.